YEREL

Hasan Kılca: Başarılı Öğrencilere Sürpriz Ödüller

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Karatay Kent Konseyi öncülüğünde hayata geçirilen “Kitap Okuma Projesi”nin 2023-2024 dönemi tamamlandı. Bu yıl 3 mahalledeki 5 ortaokulda uygulanan projede dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Öğrenciler, ödüllerini düzenlenen “Kitap Okuma Şenliği”nde aldı. Şenlikte öğrencilerle buluşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Güçlü bir Türkiye için çocuklarımıza verdiğimiz desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.

Hasan Kılca: Başarılı Öğrencilere Sürpriz Ödüller

Eğitim çağındaki gençlerin kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla “Kitap Okuma Projesi”ni bu eğitim ve öğretim döneminde de sürdüren Karatay Belediyesi Kent Konseyi, söz konusu projenin dönem finalini de gerçekleştirdi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SÜRPRİZ ÖDÜLLER

Resim önizlemesi

Karatay Kent Konseyi tarafından belirlenen kitapları okuyan 2 bin 100 ortaokul öğrencisi, okunan kitaplardan sınava girdi. Sınavda dereceye giren öğrenciler ise; çeşitli sürpriz hediyelerin yanı sıra Eskişehir gezisi kazandı. Bu arada sınava giren tüm öğrenciler de, şehir içi gezisiyle ödüllendirildi.

ÖĞRENCİLER UNUTULMAZ BİR GÜN GEÇİRDİ

Projeye katılan Karatay Mehmetçik İmam Hatip Ortaokulu, Tatlıcak Ortaokulu, Nermin Agah Erdinç Topak Ortaokulu, Şehit Üsteğmen Mehmet Düzenli İmam Hatip Ortaokulu ile Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda “Kitap Okuma Şenliği” düzenlendi. Öğrenciler; hem ödüllerini aldı hem de Bubble Show, Meddah Osman gösterisi, çeşitli oyunlar ve oyun alanlarıyla öğrenciler unutulmaz bir gün geçirdi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Şehit Üsteğmen Mehmet Düzenli İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen şenliğe katılarak öğrencilerin dönem sonu şenlik coşkusuna ortak oldu.

KARATAY BELEDİYE BAŞKANIMIZ EĞİTİME ÇOK DEĞER VERİYOR

Resim önizlemesi

Programda konuşan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Kent Konseyi’nin Kitap Okuma Projesi’ni bu yıl 5 okulda yaptığını hatırlatarak proje dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Karatay Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Sami Sağdıç şunları söyledi; “Karatay Belediyesi, öncelikli görev alanları olmadığı halde ilçemize yeni okul kazandırılması, spor ve sosyal tesis yapılması ile kültürel ve sanatsal projelerle ilçemizin eğitimine önemli katkılar sağlıyor. Bu vesileyle belediye başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum.”

ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN ÇOCUKLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Resim önizlemesi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise, Kitap Okuma Şenliği’ne ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduklarını söyledi.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesi bağlamında birçok proje üretiyoruz. Kitap Okuma Projemizle de amacımız eğitim çağındaki çocuklarımızda kitap okuma alışkanlığını oluşturmaya katkı sunmaktır. Ülkemiz bölgesinin en güçlü ülkesi ama bizlerin Türkiyemizi çok daha güçlü hale getirmesi gerekiyor. Ülkemizin en büyük gücü olan sizlerin de her bakımdan iyi yetişmeniz için gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da fiziki olduğu kadar sosyal ve kültürel anlamda da katkı sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Konuşmaların ardından “Kitap Okuma Projesi” çerçevesinde dereceye giren öğrenciler, hediyelerini ve ödüllerini Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan’dan aldılar.

AdminAdmin