GÜNCEL

Genel Başkan Güler ,’’ISF Uluslararası Tohumculuk Kongresi 2025 Yılında İstanbul’da Yapılacak’’

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Genel Başkanı Hacı Ömer Güler, ’’ISF Uluslararası Tohumculuk Kongresi hakkında sosyal medyada açıklama yaptı.

 Genel Başkan Güler ,’’ISF Uluslararası Tohumculuk Kongresi 2025 Yılında İstanbul’da Yapılacak’’

Genel Başkan Güler , yapmış olduğu açıklamada Şu ifadelere yer verdi: ‘’100. yaşını kutlayan Uluslararası Tohumculuk Federasyonu (International Seed Federation-ISF) tarafından her yıl başka bir kıtada organize edilen Dünya Tohumculuk Kongresi 2025 yılında İstanbul’da yapılacak.

Dünyanın farklı ülkelerinden tohumculuk sektörünün en önemli isimlerini bir araya getiren ISF Dünya Tohumculuk Kongresi bu yıl 1500’ün üzerinde katılımcıyla Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlendi. Kongre Bayrağı düzenlenen törenle Türkiye’ye teslim edildi.

“Her yıl üretim miktarlarımızın ve kalitemizin artması, dış ticaretin ihracat lehine gelişmesi, Türkiye’nin net ihracatçı bir ülke olması, AR-GE çalışmaları ve markalaşma süreçlerimizin hızı ve etkinliği sektörümüzü bu noktaya getirdi.”

Tohumculuk sektörümüz bu gayretini Uluslararası Tohumculuk Federasyonu (ISF) Dünya Tohumculuk Kongresi ile taçlandıracak. Tohum sanayicilerimizin dünyada ilk 5’te olma hedefini sağlamlaştıracak ISF Dünya Tohumculuk Kongresi aynı zamanda ülkemizin tarımsal gücünü ve uluslararası organizasyon yeteneğini bir kez daha tüm dünyaya göstermemize vesile olacak. Bu kongre hepimiz için iftihar vesilesidir. Tohumculuk ve tarım sektörümüze, ülkemize hayırlı olsun.’’

19-21 Mayıs 2025 tarihleri arasında İstanbul’da TÜRKTOB’un alt birliklerinden biri olan Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) ve Türkiye Tohumculuk Endüstrisi (TÜRKTED) tarafından düzenlenecek kongrede 2 bine yakın katılımcının ağırlanması planlanıyor.’’ Dedi

 

AdminAdmin