ureticihaber.com
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 23:14
Advert

Ereğli’de Bir İlk Gerçekleşiyor, 5G Ereğli’ye Geliyor

Ereğli, Superonline 5G fiber Optik Altyapı güçlendirme çalışması ile hızlı bir internet ağına kavuşacak. Bu kapsamda Superonline İletişim A.Ş Geçiş Hakkı ve Altyapı İzinleri Müdürü Yunus Küçükkeleş, Belediye Başkanı Umut Akpınar’ı makamında ziyaret etti ve bu yatırımın yapılması hususunda taraflar arasında protokol imzalandı.

YEREL
Ereğli’de Bir İlk Gerçekleşiyor, 5G Ereğli’ye Geliyor

Bayram sonu için başlayacak çalışmalar yaklaşık 2 aylık bir sürede tamamlanmış olacak.

 

Superonline İletişim A.Ş Geçiş Hakkı ve Altyapı İzinleri Müdürü Yunus Küçükkeleş: “Yakın bir zamanda Türkiye'de 5G'nin lisansı verilecek olup bu kapsamda da Ereğli halkı bunu ilk kullanan taraf olacaktır. Fiber optik altyapı yatırımının da Konya ilçelerinde ilk defa Ereğli ile başlangıcı yapılmış olacak. Geçmiş dönemde yaşadığımız depremlerde fiber altyapının olmaması sebebiyle ciddi sıkıntılar yaşandı, inanıyoruz ki fiber optik altyapı Ereğli’ye geldiğinde bu tarz iletişim sıkıntılarının da önüne geçilecektir. Böyle bir çalışmanın uygun görülmesi noktasında desteklerinden dolayı Ereğli Belediye Başkanı Sayın Umut Akpınar’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Akpınar: “Superonline 5G fiber Altyapı güçlendirme çalışmalarının yapılması, fiber optik altyapı bağlantılarının kurulmasıyla iletişim ve internetin daha hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza sunulmasının önü açılıyor. Bu konuda yatırım yapılması hususunda Superonline İletişim A.Ş Geçiş Hakkı ve Altyapı İzinleri Müdürü Sayın Yunus Küçükkeleş ile protokolümüzü imzaladık. Ayrıca Konya’da bu yatırımı yapan ilk ilçe ve 5G Fiber altyapıyla ilk tanışacak şehir olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Ereğli’mize şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR