ureticihaber.com
HV
16 TEMMUZ Salı 00:08
Advert

Emniyet ve Asayiş Ekipleri Bayram İçin Teyakkuzda

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte kamu hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi, vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirebilmesi amacıyla ilgili kurumlar koordinasyon içinde çalışmaya devam ediyor.

EĞİTİM
Emniyet ve Asayiş Ekipleri Bayram İçin Teyakkuzda

Vali Vahdettin Özkan; İlimizde yürütülen güvenlik, asayiş çalışmaları, Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu.

İlimizde, kurbanlık hayvan satışının yapıldığı pazarların ve bayram süresince kurban kesim yerlerinin denetiminin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve kolluk kuvvetlerinden oluşan ekiplerce sağlanacağını bildiren Vali Vahdettin Özkan “Vatandaşlarımızın sağlığı için Tarım İl Müdürlüğümüzce bugüne kadar toplamda 3.436 denetim yapılmış, merkez ilçelerimizde 3 geçici kurban satış yeri ve 36 kurban kesim yeri belirlenmiştir.” dedi.

Bayramın Huzurlu Geçmesi İçin 8.855 Personel Görevde!

Kurban Bayramı tatili boyunca güvenli ve huzurlu bir ortam için gerek asayiş gerekse trafik tedbirlerinin yoğunlaşacağını belirten Vali Vahdettin Özkan “Trafik tedbirleri için 2.286, asayiş tedbirleri için ise 6.569 personel görevlendirildi. Emniyet ve asayiş tedbirleri kapsamında toplam 8.855 personelimiz görev yapacak. Temennimiz ve amacımız manevi değerlerimizin bereketli mevsimi Kurban Bayramı’nı tek bir vatandaşımızın bile burnu kanamadan sevdikleriyle birlikte huzurla geçirmelerini sağlamak, bu anlamda tüm tedbirler alındı. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı bayramlar dilerken, trafik kurallarına uymaları, aşırı hız yapmamaları, emniyet kemeri takmayı ihmal etmemeleri, araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları ve uykusuz yola çıkmamaları konusunda ricada bulunuyorum.” dedi.

Mayıs Ayında Aydınlatma Oranı %90!

Mayıs ayı içerisinde ilimizde suç aydınlatma oranının %90 olarak kaydedildiğini vurgulayan Vali Özkan; “Malvarlığına karşı işlenen suç sayısı 967 olup, bu suçların %66’sı aydınlatılmıştır. Topluma karşı işlenen suçlar %95,  oranında aydınlatılmıştır. Kasten öldürme ve yağma (gasp) gibi suçlar %100 oranında aydınlatılmıştır.” dedi.

Vali Özkan, “Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyoruz!”

Mayıs ayında zehir tacirlerine yönelik 527 operasyon gerçekleştirildiğini ve operasyonlar sonucu 103 kişinin tutuklandığını belirten Vali Özkan, güvenlik güçlerimizin üstün gayreti ile huzur şehri Konya’da zehir tacirlerine göz açtırmadıklarını ifade etti.

Kaçakçılık ve organize suç örgütlerine yönelik operasyonların sürdüğünü ifade eden Vali Özkan, bu operasyon sonucunda 11 kişi gözaltına alındığını ve 5 şahsın tutuklandığını belirtti.

Ülkemizin Birlik Ve Beraberliğine Kasteden Terör Unsurlarına Karşı Mücadelemiz Devam Ediyor!

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör unsurlarına karşı mayıs ayında Konya’da 10 operasyon gerçekleştirildiğini belirten Vali Özkan, 26 şahsın gözaltına alındığını bunlardan 14’ünün tutuklandığını ifade etti.

Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere Yönelik son bir ayda gerçekleştirilen 12 operasyon neticesinde 18 göçmen kaçakçısının yakalandığını ve 10’unun tutuklandığını ifade eden Vali Özkan, ülkemizi düzensiz göçün hedefi haline getirmeye çalışan organizatörlere karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Vali Özkan, düzensiz göç ile mücadele kapsamında Kültürpark’ta konuşlu bulunan Mobil Göç Aracının Kurban Bayramı tatili süresince hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

Suç İşlemiş Ve Yeniden İşleme Potansiyeli Olan Şahıslar Aramızda Rahat Dolaşamayacaklar!

Kamu düzeninin sürekliliğinin sağlanması, suç ve suçlularla mücadele, kamu vicdanı ve adaletin tecellisini sağlamak amacıyla aranan şahısların yakalanarak adalete teslim edilmelerine yönelik güvenlik birimlerimiz tarafından operasyonlar yapıldığını vurgulayan Vali Özkan; “Emniyet ve Jandarmamız tarafından mayıs ayında aranan şahıslara yönelik 105 operasyon gerçekleştirilmiştir. Haklarında toplam 724 yıl hapis cezası infaz süresi olan 230 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için tehdit unsuru olan şahıslara yönelik çalışmalarımız titizlikle devam edecek.” dedi.

Vali Vahdettin Özkan, "Huzur ve güven ortamını tesis ettiği için kolluk birimlerimize, emniyet ve jandarmamıza, adli makamlarımıza teşekkür ederim. Vatandaşlarımızın güvenlik hizmetini iyileştirmede katkıları önemli, Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın rehberliğinde, ilgili bakanlarımızın talimatıyla bu faaliyetleri hep beraber icra edeceğiz" dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR