EĞİTİM

“Doğanın Kâşifleri” Projesi Açılış Programı

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen TÜBİTAK 4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan " Doğanın Kâşifleri” Projesinin açılış programı 19 Eylül 2022 Pazartesi günü Konya Bilim Merkezinde gerçekleştirildi.

“Doğanın Kâşifleri” Projesi Açılış Programı

Açılışta konuşan Bilim Merkezi Yöneticisi Emre Arslanbek projeye ev sahipliği yapmaktan ve öğrencileri ağırlamaktan son derece memnun olduklarını belirtti.

Daha sonra İl Millî Eğitim Müdür Vekili Okan Tekkalan yaptığı konuşmada projenin hayırlı olmasını dileyerek “İklim değişikliklerinin tüm dünyayı etkilediği günümüzde, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak ve doğayı koruyarak yaşamımızı sürdürmek, doğa bilincine sahip nesiller yetiştirmek hayati bir önem taşımaktadır. Bu projemizle birlikte iklim değişikliğinin etkilerini anlamlandırıp en aza indirebilecek kararlar alabilen, çevresel sorumluluk bilincine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Eğitim söz konusu olunca kapıları bize hep açık olan ve projemize ev sahipliği yapan Konya Bilim Merkezi yöneticilerine bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum. Projenin hazırlanmasında öncelikle emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma, proje uzmanları, eğitmenleri, rehberlere ve katılımcı öğrencilerimize teşekkür ediyor, projenin verimli bir şekilde yürütülmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Beş gün sürecek “Doğanın Kâşifleri” Projesi’ne merkez ilçelerden 4.sınıf seviyesinde başvuru yapan 1507 öğrenci arasından seçilen 40 öğrenci katılacak.

 

 

AdminAdmin