SİYASET

Bektaş; "Partimiz CHP, 99. Kuruluş Yıldönümünde Yine Halkımızın Umut Kaynağıdır"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin(CHP) kuruluşun 99. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sunan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP'nin 99. kuruluş yıldönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincinde olduğunu söyledi.

Bektaş;

CHP'nin 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Atatürk Anıtı'ndaki Çelenk sunumuna CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte partililer katıldı.

Çelenk sunumundan sonra Cumhuriyetimizin kurucusu ve CHP'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Anıtı'nda konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, "Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi partimiz CHP, 99 yaşında. Bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet'i demokrasiye hazırlayan bir partidir. Cumhuriyetimizin 100 yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan tek adam rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan bu rejimin, çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferi yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıf elinde toplanmış ve eşitsizlikleri derinleştirmiş ve güvensizliği arttırmıştır. Ancak umutsuzluğa yer yok. Ülkemizin sürüklendiği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı bir hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız" dedi.

CHP, Halkımızın umut kaynağıdır

Barış Bektaş CHP'nin Türk Halkının umut kaynağı olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Partimiz CHP, 99. Kuruluş yıldönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz büyük ve kararlıyız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan partimiz CHP tarafından yüceltilerek yolunu devam edecektir. Kuruluş yıldönümümüz kutlu olsun."

 

 

 

AdminAdmin