GÜNCEL

Başkan Tozoğlu : ‘’Allah Öğrenci Velilerinin Yardımcısı Olsun!’’

İYİ Parti Konya il Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu 2022- 2023 Eğitim Öğretim yılı okulların açılış neden ile yazılı mesaj yayımladı.

Başkan Tozoğlu : ‘’Allah Öğrenci Velilerinin Yardımcısı Olsun!’’

Başkan Tozoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

''2022- 2023 Eğitim Öğretim yılı Pazartesi günü itibarıyla başlayacak. Milyonlarca öğrenci de bu vesile ile ders başı yapacak. Ancak ülkemizde yaşanan ağır ekonomik kriz ortamı sebebiyle öğrenci velilerimiz maalesef eğitim yılına buruk ve endişeli olarak giriyor.

Öyle ki öğrencilerimizin kırtasiye malzemelerinden, beslenme ürünlerine, servis ücretlerinden okul kıyafetlerine varıncaya kadar onlarca kalemde velilerimiz ciddi bir ekonomik yük altındadır. Devlet okuluna giden bir öğrencinin bile eğitim yılı başlangıç maliyetli binlerce lirayı bulmakta, aylık masrafları ise ortalama bin liraya yaklaşmaktadır. Hele bir de ailede birden fazla öğrenci var ise bu durumda velilerin masrafı katlanmaktadır.

Her gün yandaş kanallarda pembe tablolar çizenlerin, asgari ücretli veya işi olmayan vatandaşlarımızın bu ağır ekonomik tabloda evlatlarını okula göndermek için çabalayan öğrenci velilerine bir yol göstermelerini tavsiye ediyoruz.

Halktan öylesine uzaklaşan iktidarın artık öğrencilerimizin ve velilerimizin sorunlarını görmeleri ve çözmeleri imkansızdır. İYİ Eğitim modeli ile öğrenci odaklı bir yöntemle, öğrencilerimizin ve değerli velilerinin ekonomik ve sosyal olarak destekleneceği bir sistem ile İYİ Parti iktidarında hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin yüzlerini güldüreceğiz.''dedi

AdminAdmin