ureticihaber.com
HV
16 TEMMUZ Salı 00:21
Advert

Başkan Kavuş; “Meram Demek, Güzelliklerin Yaşandığı Yer Demek”

Doğal güzelliğin, huzurun, keyifli anların ve eşsiz manzaranın adresi Meram Lavanta Bahçesi yeniden açan lavantalarıyla misafirlerini adeta büyülüyor. Vatandaşlara doyumsuz anlar yaşatan lavanta bahçesinde incelemelerde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm hemşehrilerini bu güzelliği yaşamaya davet etti.

YEREL
Başkan Kavuş; “Meram Demek, Güzelliklerin Yaşandığı Yer Demek”

Meram Dere Lavanta Bahçesi, yazın gelmesiyle yeniden açan lavantaları, konumu ve eşsiz manzarasıyla misafirlerini adeta büyülemeye devam ediyor. Muhteşem güzelliği ile gözlere, yaydığı kokularla ruhlara dokunan Meram Lavanta Bahçesi, güzelliği ile vatandaşların en çok tercih ettiği mekanların başında geliyor.

Resim önizlemesi

 

            Başkan Kavuş; “Meram Demek, Güzelliklerin Yaşandığı Yer Demek”

 

Doğal güzelliğin, huzurun ve eşsiz manzaranın adresi Meram Lavanta Bahçesi’nde incelemelerde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm Konyalıları ve şehir dışından gelen misafirleri, bu eşsiz deneyimi yaşamaya davet etti. “Meram demek, tüm güzelliklerin en güzel yaşandığı yer demek” diye konuşan Başkan Mustafa Kavuş, Dere Vadisi’nin tamamını gören bir konumda bulunan lavanta bahçesinin misafirlerine hem görsel bir şölen sunduğunu hem de Meram Dere’nin güzel havasında eşsiz zaman geçirme fırsatı verdiğini söyledi.

 

            BAŞKAN KAVUŞ; “TÜM HEMŞEHRİLERİMİ BU GÖRSEL ŞÖLENE ŞAHİTLİK ETMEYE DAVET EDİYORUM”

 

Lavanta bahçesinin ziyaretçilerine güzel anılar biriktirme ve güzel fotoğraf çekme fırsatı sunduğunun altını çizen Başkan Kavuş, Meram Dere Lavanta Bahçesi’nin çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek herkese hitap ettiğini söyledi. Çiçeklerin açmasıyla oluşan görsel şölene herkesin şahitlik etmesi gerektiğini belirten Başkan Kavuş, “Tüm hemşehrilerimi ve şehir dışından gelen misafirlerimizi, muhteşem güzelliği ve manzarası ile gözlere, yaydığı kokularla ruhlara dokunan Meram Lavanta Bahçesi’ni görmeye davet ediyorum” diye konuştu.       

Resim önizlemesi

            BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM GEZİ VE KÜLTÜR ROTASI’NI TAKİP EDİN”

 

Dere Lavanta Bahçesi’nin Meram’ın gezi ve kültür rotasına hizmet eden önemli parçalardan biri olduğuna vurgu yapan Başkan Kavuş, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Meram Bağı ile başlayan turizm rotamız, lavanta bahçesi ile devam ediyor. Burada eşsiz zaman geçiren misafirlerimiz, iki yılda onbinlerce vatandaşımızı ağırlayan Kızlar Kayası’na geçiyor. Ardından, yaptığımız düzenlemeyle güzel bir mekana dönüşen Aydınçavuş Tesisi’nde eşsiz Konya manzarasında yemeğini yiyip, çayını içiyor. Tavusbaba Türbesi ve Camii’ni ziyaret edip kültürel açıdan önemli bir açığı kapatan Müze Meram’da tarihe şahitlik ediyor. Çocuklarını 80 Binde Devr-i Alem Parkı’nda gezdirip şehrin ilk millet bahçesinde gönüllerince vakit geçiriyorlar. Tüm bunlara şimdi Tarihi Meram Köprüsü manzarasında Tarihi Meram Çay Bahçesi de ekleniyor. Misafirlerimize nostalji yaşatacak bu çalışmamız da tamamlanmak üzere. Tüm hemşehrilerimi zaman ayırarak bu rotayı takip etmeye davet ediyorum. Çünkü bir gün sürecek bu gezinin onları birkaç günlük tatil yapmış gibi dinlendireceğine ve yenileyeceğine inanıyorum.”     

 

Meram Dere Lavanta Bahçesi hakkında;

Meram Belediyesi tarafından kurulan lavanta bahçesi; 20 bin metrekarelik bir alanın 10 bin metrekaresi içerisinde ziyaretçilerini ağırlıyor. 190 metre ahşap iskele yol ile ziyaretçiler, rahatlıkla burayı gezebiliyorlar. Bahçe, içerisinde bulunan mermer su havuz pergolası, oturma bankları, seyir terası, salıncak terası, 365 metrelik sağlıklı yaşam parkuru ve yüz metrelik gül kemerleri ile ziyaretçilere sosyal donatılarıyla da doyumsuz anlar yaşatıyor. Bahçede bulunan birbirinden güzel  çiçekler de bahçenin güzelliğine güzellik katıyor.

AdminAdmin

YORUMLAR