ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 03:21
Advert

Başkan Karaarslan'dan 10 Kasım mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84’üncü yıldönümü münasebetiyle Mesaj yayımladı.

GÜNCEL
Başkan Karaarslan'dan 10 Kasım mesajı

 Başkan Karaarslan mesajında  şu ifadelere yer verdi;

‘’   Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 84’üncü yıldönümünde anıyoruz.

        Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispat ederek mazlum milletlerin istiklal mücadelelerine örnek olan Atatürk’ü yüzyılın dehası yapan özelliklerinin başında, Kuvvetli öngörüsü gelmektedir.

        Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.

        Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen, zulme, baskıya, dayatmaya, esarete karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş ve tüm dünyanın Türkiye’ye saygıyla ve gıptayla bakmasına neden olmuştur.

        Atatürk; Türk Milleti’nin tarihi ve milli ortak değeridir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey bu haftaki MHP TBMM Gurubunda yaptığı konuşmada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şu şekilde anlatmıştır

       “Atatürk demek inanmış bir vicdan, üstün nitelikli bir dava adamı demektir.

        Atatürk demek vatan ve milletin saadeti, selameti ve seciyesi demektir.

        Atatürk demek Milli Mücadele’nin başı, Cumhuriyet’in başarısı, Türkiye’nin banisi demektir.

         O bir insandır, kuşkusuz fanidir ve şimdi naçiz vücudu uğruna her şeyi göze aldığı vatan toprağına emanettir.

        Bizzat kendisi demişti ki:

         Bana insanüstü bir doğuş yakıştırmaya kalkmayınız; doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.”

         Milliyetçi Ülkücü Hareketin Atatürk’e bakış açısı budur. Atatürk “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek Türk Milliyetçiliği Ülküsünü her daim ifade eden büyük bir liderdir.

        Atatürk “Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Sözüyle bizlere Türkiye Cumhuriyetini emanet etmiştir. İşte biz Ülkücüler Türk her ferdine bakarken Onda Atatürk’ü görürüz. Bizim için Atatürk Asil Türk Milletidir.

Aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünde Aziz Atatürk’ü hürmetle, rahmetle ve minnetle anıyorum

AdminAdmin

YORUMLAR