YEREL

Başkan Hasan Kılca; ''prefabrik evlerin yapımında artık sona yaklaşıldı''

Karatay Belediyesi tarafından depremzede aileler için Karaaslandede Mahallesi’nde oluşturulan Geçici Barınma Merkezi’nin yapım çalışmaları devam ediyor. AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun ve Tahir Akyürek de, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte aralıksız bir şekilde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Hasan Kılca; ''prefabrik evlerin yapımında artık sona yaklaşıldı''

Karatay Belediyesi tarafından Karaaslandede Mahallesi’nde oluşturulan prefabrik geçici barınma merkezinde 54 adet prefabrik dairenin yapım çalışmalarında artık sona gelindi.

 

Resim önizlemesi

Bir oda, salon, mutfak ve banyodan oluşan 29 metrekarelik daireler; yerden ısıtma sisteminin yanı sıra doğalgazlı, beyaz eşya ve mobilyalarıyla Konya’da misafir edilen depremzede ailelerin kullanımına sunulacak.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun ve Tahir Akyürek de, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte prefabrik geçici barınma merkezinde incelemelerde bulundular.

Resim önizlemesi

Prefabrik evleri tek tek inceleyen ve bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan milletvekilleri Ahmet Sorgun ile Tahir Akyürek; evlerin bir ailenin ihtiyaç duyacağı her şey göz önüne alınarak yapıldığını ifade ettiler. Milletvekilleri, bu özgün ve örnek proje için Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya da teşekkür ettiler.

TAMAMLANAN EVLERİN EŞYA YERLEŞİMLERİ HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILIYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da prefabrik evlerin yapımında artık sona yaklaşıldığını ifade ederek projenin kısa süre içerisinde tamamlanarak evlerin Konya’da misafir edilen ailelerin kullanımına sunulacağının müjdesini verdi.

Resim önizlemesi

 

Başkan Hasan Kılca; “Bu projemizle şehrimizde misafir ettiğimiz vatandaşımızı rahat ettirme çabası içindeyiz. Kurulumlarında artık sona geldiğimiz prefabrik geçici barınma merkezimizi kıymetli Milletvekillerimiz Tahir Akyürek ve Ahmet Sorgun ile birlikte inceledik. Depremzede kardeşlerimiz inşallah kendilerini bir mahalle ortamında bulacaklar. Prefabrik evlerimiz tamamladıktan sonra Konya Valiliğimiz ve AFAD koordinasyonuyla belirlenen depremzede vatandaşlar evlere yerleştirilecekler” dedi.

 

 

 

AdminAdmin