YEREL

Başkan Altay : “Simge yapılarla Konyamızın güzelliğine güzellik katıyoruz.''

Altay, “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak gelen misafirlerimizi burada Konyalılar adına ağırlayacağız. Sunum merkezimiz ve müzemizle birlikte de Konya’ya gelenlerin Konya’yı tanıdıkları bir bina inşa etmiş olacağız” demişti.

Başkan Altay : “Simge yapılarla Konyamızın güzelliğine güzellik katıyoruz.''

Konya Büyükşehir Belediyesi, mevcut binasını beton dayanıklılığının kötü olmasından ve deprem riskinden dolayı Selçuk Üniversitesi eski rektörlük binasını yıkmak zorunda kalmıştı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak gelen misafirlerimizi burada Konyalılar adına ağırlayacağız. Sunum merkezimiz ve müzemizle birlikte de Konya’ya gelenlerin Konya’yı tanıdıkları bir bina inşa etmiş olacağız” demişti.

Çalışmalarda büyük bir yol katedildi. Başkan Altay, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, çalışmalardaki son durumu paylaştı. Işıkları yanarak paylaşılan taş bina, estetik açıdan büyük bir beğeni topladı.

Altay, paylaşımında “Simge yapılarla Konyamızın güzelliğine güzellik katıyoruz. İçeriğiyle ile ilgili şimdilik detay vermiyorum ama çok beğeneceğinize inanıyorum. Az kaldı” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin temsil ağırlama kısımları, Taş Bina’da yapılacak. Burası aynı zamanda bir müze bina olarak hizmet sunacak. Konyalılar, taş binanın bir an önce bitmesini ve hizmete açılmasını dört gözle bekliyor.

AdminAdmin