ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 01:52
Advert

Başkan Altay; ''Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun''

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyetin ilanının 99. yılı vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, “Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

GÜNCEL
Başkan Altay; ''Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlu Olsun''

Başkan Altay’ın mesajı şu şekilde:

“Bağımsızlığı uğruna kıyama kalkan milletimizin küllerinden yeniden doğduğu mukaddes bir güne daha kavuşmanın coşkusu içerisindeyiz.

Binlerce yıllık mevcudiyetimizi yok etmek ve milletimizin yarınlarına pranga vurmak isteyenler; yine milletimizin yüksek inanç ve kararlılığı karşısında ibretlik bir hezimet yaşamış, sonunda ise bu kutlu mücadele Cumhuriyetle taçlanmıştır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, destansı mücadeleler ve fedakârlıkla istikbal meşalesini yakan ecdadımız, Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte ilelebet payidar kalacak bir mirası milletimize emanet etmiştir.

Bizler, bu kutlu emaneti bizden sonraki nesillerle buluşturmak ve çok daha güçlü bir Türkiye’nin varlığına katkı sunmak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz.

“Türkiye’nin yüzyılı” olarak nitelendirdiğimiz, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına kapı araladığımız bu dönemde, hem şehrimizi hem de ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için çabamızı sürdüreceğiz.

Bu değerler ışığında ülkemizin varlığını müdafaa etmek, milletimizin huzur ve selametini korumak için kahramanca mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum.

Bu duygularla hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyor; Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

AdminAdmin

YORUMLAR