GÜNCEL

Başkan Ali Konak : “İstiklal Marşı, Hürriyetimizin ve İstikbalimizin Simgesidir”

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Ali Konak : “İstiklal Marşı, Hürriyetimizin ve İstikbalimizin Simgesidir”

İstiklal sevgisi ile dolu Şair Mehmet Akif Ersoy’un devletin ve milletin bağımsızlık sembolü olarak kaleme aldığı İstiklal Marşının, 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıldönümünü kutladıklarını belirten Başkan Ali Konak ,  mesajında şu ifadeler yer verdi:

“Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü olumsuzluğa göğüs gererek Kurtuluş Savaşını kazanmış ve bize bu cennet vatanı emanet etmiştir.

Kurtuluş Savaşında milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken Mehmet Akif Ersoy ise İstiklal Marşımız ile milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur.

İstiklal Marşı , Türk Milletinin yurt ve bayrak sevgisinin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin ölümsüzleştiği bir eserdir.

Gelecek nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve istikbal adımlarını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır.

Mehmet Akif Ersoy sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, milletinin ve vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış bir dava adamıdır. Milletimizi birleştiren, hürriyetimizin ve istikbalimizin simgesi olan İstiklal Marşı'na saygı duymak, her bir mısrasın da şehitlerimizin aziz hatıralarının olduğunu bilmek ve gençlerimize bu bilinci aşılamak hepimize düşen en önemli görevlerden bir tanesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün 102. yıl dönümünü kutluyor, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

AdminAdmin