ureticihaber.com
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 06:43
Advert

Başkan Akkaya’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya , Şehitler Ve Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

GÜNCEL
 Başkan Akkaya’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Başkan Akkaya mesajında;“ ‘’Yüzlerce yıldır vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna canını hiçe sayan şehit ve gazilerimiz, ülkemizin bu günlere ulaşmasının en büyük teminatıdır. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir.

Bu uğurda çok savaşa girmiş, çok sayıda şehit ve gazi vermiştir. Milletimiz, tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı bağımsız yaşamayı, vatanımızı kanı ve canı pahasına korumayı ilke edinmiştir. Yurdumuzun topraklarını korumak ve savunmak için üstün bir cesaret örneği göstererek canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız ve ulusal birliğimizin simgeleri olmuştur.

Bu vatanın müdafaası ve ay-yıldızlı bayrağımızın dört bir yanda dalgalanmasında en önemli rol, şüphesiz şehit ve gazilerimizdir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahramanlıklarıyla her zaman gurur duyduğumuz Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.’’ Dedi

 

AdminAdmin

YORUMLAR