YEREL

Başkan Akkaya “Beni Çok Duygulandırdınız”

Kahramanmaraş ve 10 ilin etkilendiği deprem bölgesindeki çocukları mutlu etmek için Akşehir Spor, Eğitim, Değerlerimiz, İzcilik, Rehberlik, Çevre ve Gençlik Kulübü Derneği (AKSEDİR) ile Akşehir Müftülüğü Vahap Gazi Kuran Kursu’nun öğrencileri, oyuncaklarını minik notlarla bilikte depremzede çocuklara ulaştırmak üzere Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya teslim etti.

Başkan Akkaya “Beni Çok Duygulandırdınız”

AKSEDİR Derneği’nden yapılan açıklamada “Ülkemizde meydana gelen ve tüm yurdumuzu derinden etkileyen deprem afetinin arkasından milletçe yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Akşehir ilçemizde çocuk ve genç eğitimi üzerine faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşumuz AKSEDİR Derneği tarafından bir süredir organize edilen ve depremzede çocukların yaşadıkları felaketi bir nebze olsun hafifletmeyi amaçlayan "Oyuncağım Senin Olsun" kampanyası aracılığı ile toplanan oyuncaklar bugün Hatay'a gidecek olan Belediye Başkanımız Sayın Dr. Salih Akkaya'ya teslim ettik. Ayrıca kampanyaya katkıda bulunan tüm hayırseverlere, Akşehir Müftülüğü Vahap Gazi Kur’an Kursu 4-6 yaş öğrenci ve öğretmenlerine ve kardeşlerinin acısını paylaşıp oyuncaklarını bağışlayan tüm yavrularımıza ve Akşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Salih Akkaya’ya minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” denildi.

Resim önizlemesi

Akşehir Aksedir derneğinin düzenlemiş olduğu ‘Oyuncağım Senin Olsun’ kampanyasına; Vahap Gazi Kur’an Kursu öğrencileri de 650 parça oyuncak, 50 tane çocukların dilinden yazılan özel mektup, hikâye ve boyama kitapları, takı-tokalar ve 15 çantalık genç kız kişisel bakım seti olmak üzere 5 koli ürünle katkıda bulundu.

Başkan Akkaya “Beni Çok Duygulandırdınız”

Resim önizlemesi

Oyuncakları Hatay’a götürmek üzere teslim alan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da ” Depremzede çocuklarımız büyük bir felaketi yaşadı. Çocuklarımız için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Yaşadığı travmaları unutturmak, eğitim öğretim hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesi adına birlikte çaba sarf edeceğiz. Akşehir Spor, Eğitim, Değerlerimiz, İzcilik, Rehberlik, Çevre ve Gençlik Kulübü Derneği (AKSEDİR) ve Akşehir Müftülüğü Vahap Gazi Kuran Kursu’nun başlatmış olduğu ‘Oyuncağım Senin Olsun’ kampanyası ile çok duygulu ve anlamlı mesajlar içeren koliler hazırlamışlar. İçlerinde oyuncak, boyama kitapları, hikayeler, kişisel bakım setleriyle var. Emeklerine yüreklerine sağlık” ifadelerini kullandı.

 

 

AdminAdmin