SİYASET

Bahçeli'nin basın danışmanı Çiçek'ten HSK'ya çağrı: O savcılara soruşturma açılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Sinan Ateş soruşturmasında savcıların MHP'yi hedef alan sorular sorduğu iddiasını hatırlattı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)'ya soruşturma çağrısında bulunan Çiçek, 'büyük bir zaruret doğmuştur' dedi.

Bahçeli'nin basın danışmanı Çiçek'ten HSK'ya çağrı: O savcılara soruşturma açılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkgün Gazetesi'ndeki köşe yazısında Sinan Ateş davasındaki sanıkların verdiği ifadelere dikkat çekti. Çiçek, "Tetikçi Eray Özyağcı’nın duruşmada savcı Durmuş Ali Kaya’nın ifadesi sırasında kendisine 'Bu davanın siyasi olduğunu düşünüyoruz. Devlet Bey’den emir aldıysan söyle' dediğini, Savcı Durdu Özer’in de 'MHP’li iki ismi ver yeter. Biz seni koruruz' dediğini iddia etmesi de eğer gerçek ise MHP üzerinde bir kurgunun ve kumpasın işaretidir. HSK’nın bu savcılar hakkında soruşturma açması ve bu savcıların bu iddiaya karşı cevap vermesi büyük bir zaruret olmuştur." ifadelerini kullandı.

Çiçek'in yazısının öne çıkan bölümleri şöyle:

"Sinan Ateş davasının ilk duruşması dün gerçekleşti. İlk günlerden itibaren dediğimiz 'Olayın önü ve arkası sonuna kadar aydınlatılmalı' düşüncemiz, mahkemede sanıkların verdiği ifadeleri duyduktan sonra daha da güçlendi. Sinan Ateş cinayetini MHP ve Ülkü Ocaklarına düşmanlık malzemesi olarak aylardır kullananlar, azmettirici ve tetikçinin açıklamaları sonrası şaşkınlık içine girmiştir.

'DEVLET BEY'DEN EMİR ALDIĞINI SÖYLE'

"Bu konuda sonuna kadar gidilmelidir. MHP ve Ülkü Ocaklarına aylardır saldıranların ilk mahkemede bu ifadeler karşısında yaşadığı şaşkınlık aslında oynanan oyunları da göstermektedir. Eğer bir savcı 'Devlet Bey’den emir aldıysan söyle' cümlesi kuruyorsa, bu hukukun katledilişi ve yargının çürütülme halidir. Bu taraflı ve düşmanca bir yaklaşımdır.

'YARGI MENSUPLARI BİLE BÖYLE YAKLAŞIYORSA...'

"İlk günden itibaren 'Bu olayın önü- arkası sonuna kadar aydınlatılsın' diyen MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi sorgu odalarında bu ifadelerle anmak, hukuk tarihine geçmiş büyük bir alçaklık olmuştur. Eğer tetikçinin iddiaları doğruysa bu olayın neden ısrarla MHP ve Ülkü Ocaklarına düşmanlık için kullanıldığı anlaşılmaktadır. Yargı mensupları bile olayın başında böyle yaklaşıyorsa, ezeli ve ebedi MHP düşmanları neler yapmaz ki? Yaklaşık 1.5 senedir zaten yapabilecekleri her şeyi yapmışlardır. MHP ve Ülkü Ocaklarına saldırmak için önce ekranları duruşma salonu yapanlar, 1 Temmuz günü gerçek duruşma salonunda da bunun için yerlerini almıştır."

AdminAdmin