GÜNCEL

Akşehir’de Nasreddin Hoca Şenlikleri Başladı

65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri’nin resmi açılışı yapıldı.

Akşehir’de Nasreddin Hoca Şenlikleri Başladı

KONYA’nın Akşehir ilçesinde bu yıl 65’inci kez düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliklerinin resmi açılışı Akşehir Açık Hava Tiyatrosunda yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, törene katılanlar arasındaydı.

Törende konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Medeniyetimizin en münevver şahsiyetlerinden olan, bugün yüzümüzü tebessüm ettiren, Nasreddin Hoca’mızı anmak için bir aradayız. Nasreddin Hoca’nın zekâsı ve ince mizah anlayışı sadece Anadolu'da değil tüm dünyada insanlara ders veren bir bilgelik kaynağıdır. Onun hikayeleri nesilden nesle aktarılan, güldürürken düşündüren en kıymetli hazinelerdir. Bizler sadece gülmece ve nüktedanlıkla değil, bilge sözleriyle öne çıkan hocamızı kendimize ilham alıyor ve şehrimizi yönetirken Nasreddin Hocamızın vermiş olduğu öğütlere sıkı sıkıya sarılıyoruz. Bugün yine hep birlikte güzel bir programla Nasreddin Hoca’mızı anıyoruz.” ifadelerine yer verdi

AdminAdmin