GÜNCEL

Açık Hava Tiyatrosunda “Bir Baba Hamlet” Rüzgârı

65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Festivali kapsamında gerçekleştirilen resmi açılış töreninin ardından Altın Eşek Ödülleri sahiplerini buldu. Açılış programının ardından usta oyuncular Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun sahneye taşıdığı “Bir Baba Hamlet” 5 Temmuz Cuma günü akşamı Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelendi.

Açık Hava Tiyatrosunda “Bir Baba Hamlet” Rüzgârı

Açılış programına Ak Parti Milletvekili Orhan Erdem, CHP Konya Milletvekili Barış Pektaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ve protokol üyeleri katılım sağladı. Protokol konuşmalarının ardından Altın Eşek ödülü sahiplerini buldu.

Resim önizlemesi

HAMLET MİZAH VE HİCİVLE SAHNELERE TAŞINDI

Akşehir Belediyesi 65. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında sanatı ve sanatçıları Akşehirlileri buluşturmaya devam ediyor. Shakespeare'in başyapıtı Hamlet’i kahkaha dolu alışılmadık bir yorumla izleyiciyle buluşturan oyuncular, Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran Akşehirlilerden büyük beğeni aldı.

Shakespeare tarafından yazılan Hamlet’in post modern uyarlaması olan "Bir Baba Hamlet" tiyatro oyununda, günümüzde yaşanan birçok soruna mizah ve hicivle Akşehirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sahnelenen ve Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, konusuyla olduğu kadar zengin dekoru ve müzikleriyle de seyircilerin beğenisini topladı.

Resim önizlemesi

Oyunu tiyatro severlerle birlikte izleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal, “Değerli tiyatro oyuncuları Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun oynadığı bu eşsiz oyunu tüm katılımcılarla beraber izledik ve çok keyifli bir tiyatro gecesini geride bıraktık. Akşehir’imiz her zaman sanata ve sanatçıya ev sahipliği yapmaya devam edecek” dedi.

 

AdminAdmin