YEREL

Abdurrahman Büyükkörükçü Akşehir’de Konferans Verdi

Akşehir Belediyesi’nin kültür ve sosyal etkinlikleri kapsamında Akşehir’e gelerek bir konferans veren Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü, Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte ‘Değişen Dünya Müslüman Şahsiyetini’ anlattı.

Abdurrahman Büyükkörükçü Akşehir’de Konferans Verdi

Yoğun katılımın olduğu konferans Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Günümüz toplumunda İslamiyet’in gerektirdiği gibi insanların yaşamadığını ve Müslüman şahsiyetine uyulmadığını belirten Abdurrahman Büyükkörükçü, bunun sebepleri hakkında bilgiler verdi.

Resim önizlemesi

Faizin her yerde karşımıza çıktığını bunun büyük bir günah olduğunu aktaran Büyükkörükçü, zinanın yaygın hale geldiğini, insanların zekatlarını tam manasıyla vermediğini, namaz kılmadıklarını ve bununda Müslümanlığı yozlaştığını aktardı. Özellikle çocukların namaz kılması konusunda teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Abdurrahman Büyükkörükçü, babası olan ünlü İslam âlimlerinden, merhum Tahir Büyükkörükçü ile yaşadıklarından da örnekler verdi.

Resim önizlemesi

Konferans sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Abdurrahman Büyükkörükçü’ye bir plaket takdim edildi. Konferansa Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Resim önizlemesi

AdminAdmin