YEREL

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin zafer ile taçlandığı gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda coşku içinde kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda, ‘Çelenk Sunma Töreni’ düzenlendi.

Törene; Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya kamu kurum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, polis, askeri ve sivil erkân ile vatandaşlar katıldı.

Törende, kurumlar tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajının okunmasının ardından törene katılanların 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Akşehir Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı yaptı. Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı konulu şiirler okundu.

Gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Akşehir Kaymakamlığında Kaymakam Dr. Mehmet Özel, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı ve Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul ederek protokol mensuplarının zafer bayramlarını kutladılar.

 

 

AdminAdmin