ureticihaber.com
HV
06 ARALIK Salı 11:09
Advert

Siz Kimsiniz, Ben Kimim?....!

Mehmet Karataş
Mehmet Karataş

Ben dünde Ülkücüydüm, bu günde Ülkücüyüm, yarın da Ülkücü kalacağım!

Ömrüm boyunca dünya’ya Türk’ün gözüyle baktım. Ne düşünüyorsam, ne yapıyorsam her şeyin, Türk için, Türk tarafından olmasını istedim. Çünkü ben bir Türküm ve Türkçüyüm, ama asla ırkçı değilim.  Şimdi ben faşist mi oluyorum?

Türkiye Cumhuriyetinin tam bağımsızlığını istiyorum. Solcu mu oluyorum? Çünkü 1946 yılından bu güne kadar, kurbağa misali Türkiye yavaş yavaş yok ediliyor. Şu anda da köleliğin zirvesini yaşıyor, daha da zirve var mı bilmiyorum? Nereye kadar gidecek bu kölelik? Bu kölelik zincirlerini kıralım diyorum. Ben sosyalist miyim?

Aynı zamanda Müslümanım Elhamdulillah. Kişilerin her türlü inancını rahatça yaşamasını istiyorum. Ben siyasal islamcı mıyım?

Ancak bu gün yaşanan veya yaşadığımızı sandığımız islamın Muaviye döneminden sonra değiştirilerek peygamberimizden önceki Arap dinine döndürülmeye başladığını ve Abdülmelik bin Mervan döneminde müslümanlara Kabe’nin yasaklanıp hac görevini kubbetüs Sahra’yı inşa ettikten sonra halifeliği süresince burada yerine getirmelerini emrettiği gün, islamın ruhuna Fatiha okunduğunu, bildiğimi ve o günden sonra islamın siyasetten ayrılmadığını da biliyorum. Ayrıca Kuran’da ibadetlerin sadece namaz, oruç olmadığını Kuran’ın her sözünün ibadet olduğunu da biliyorum. Ama bu günkü müslümanların gözünde, neden ben kafir oluyorum?

Türküm, müslümanım, insanım ama neden herhangi bir siyasi partinin savunuculuğunu yapmadığım veya bir liderin peşine takılmadığım ve doğru ne ise onu söylediğim için eleştiriliyorum?

Asla dünkü davranışlarımdan pişman değilim, dün nasılsam bu günde aynıyım, değişmedim, değişmem de inşallah. Ama nedense dün ak dediğine bu gün kara diyenler dava adamı oluyorlar. Veya vardır bir bildiği diyorlar da. Ben hain oluyorum?

Niye okumayan okuduğunu anlamayan, bencil, menfaatperest, cahil ve moda tabirle sufli insanlar baştacı ediliyor da, bilgili, liyakat sahibi, çalışkan, dürüst vatansever ve gönlüyle, gözüyle, düşüncesiyle, Türk’ün çıkarlarını her platformda savunan insanlar öteleniyor?

Vallahi bir elime ay’ı, değer elime güneşi  verseler ben davamdan dönmem diyen bir peygamberin yolundan gitmek, sadece hakkı söylemek suçsa asın beni hakim bey.

Diyecek bir şeyim yok.

 

Takdir,  önce Allah’ın sonra siz değerli takipçilerim ve okurlarımın vicdanlarıdır.

YORUMLAR