YEREL

Yunak'ta Okul Servis Araçları Denetlendi

Konya'nın Yunak İlçesinde okul servis araçları, İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından denetlendi.

Yunak'ta Okul Servis Araçları Denetlendi

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Yunak'ta öğrencilerin güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği kazaların önlenmesi ve taşımacılık faaliyetinin disiplin altında tutulması amacıyla denetlemeler gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği tarafından okul servis araçları ve sürücüleri “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” ve diğer mevzuatlar çerçevesinde denetlenirken aynı zamanda okul servis aracı şoförlerine trafik güvenliği hakkında bilgilendirilmeler yapıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; “Öğrencilerimizin, okul servis araçlarında güvenli ve huzurlu yolculuk yapabilmelerini sağlamak, öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına ve evlerine erişimlerini sağlamak amacıyla İlçe genelinde denetim faaliyeti gerçekleştirdik. Eğitim Öğretim Yılı süresince jandarma ve emniyet işbirliği ile bu tür denetim faaliyetlerine devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin