GÜNCEL

S.Ü. Moda Atölyesi Depremzedeler İçin Üretti

Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarım Bölümü üretim atölyesinde öğretim elamanları ve öğrencileri, gönüllük esasıyla depremzedeler için giysi üretti.

S.Ü. Moda Atölyesi Depremzedeler İçin Üretti

6 Şubat günü gerçekleşen ve 11 İli etkileyen deprem felaketinde zarar gören depremzedeler için Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarım Bölümü Üretim atölyesinde üretilen çarşaf, yastık kılıfı, kadın ve çocuk için alt pijama, sweat, etek gibi giysi grupları depremzedelere ulaştırıldı.

 

8 Mart kadınlar gününe istinaden yapılan üretimlere de katkı vermek isteyen Üniversitenin kadın yöneticileri, depremzedelerin yararına üretim workshopu düzenledi.

 

Selçuk Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve rektör yardımcılarının da ziyaretleri ile başlayan üretim workshopunda üretilen kadın giysi grubu, battaniye ve çarşaf depremzedelere ulaştırıldı.

 

S.Ü. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rabia Köse Doğan’ın destekleri ile yapılan üretimler ve workshop için Moda Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şerife Yıldız şunları söyledi: “Öncelikle 11 ilimizi kapsayan büyük bir afet yaşandığı için çok üzgünüm… ölenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Moda tasarımı bölümü olarak Âfetin yaşandığı günden itibaren ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık, bölüm hocalarımız ve Öğrencilerimizin elbirliği ile atölyemizde depremzedeler için çeşitli üretimlere başladık ve çok sayıda depremzedenin yaralarını sarmaya çalıştık. Üniversitemizin çeşitli kademelerinde yöneticilik yapan değerli kadın yöneticilerimiz de bu çalışmaya destek vermek istediler ve yine depremzedelerin yararına 8 Mart Kadınlar Gününde bir workshop planladık. Üniversitemiz rektörü sayın Prof. Dr. Metin Aksoy ve rektör yardımcıları hocalarımızın katılımlarıyla başlayan workshop başarılı bir şekilde tamamlandı ve üretilen ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Workshoba katılım sağlayan ve destek veren tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederim.”

 

 

AdminAdmin