ureticihaber.com
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 06:11
Advert

Meslekte 25 Yılını Dolduran Berber Ve Kuaförlere Plaket

Konya Berber ve Kuaförler Odası tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen meslekte 25 yılını dolduran berber ve kuaförlere plaket töreni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonunda yapıldı.

GÜNCEL
Meslekte 25 Yılını Dolduran Berber Ve Kuaförlere Plaket

 

Ak Parti Konya Milletvekili Meryem Göka ve Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Karabacak'ın katılımı ile gerçekleştirilen törende konuşan Konya Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok bugüne kadar onlarca çırak ve kalfa yetiştiren ve mesleğinin duayeni olan ustaları onurlandırmak adına bu programı düzenlediklerini söyledi. Ak Parti Konya Milletvekili Meryem Göka ise ''Ustalara saygı çok güzel bir program olmuş. 25 yılını mesleklerine adamış ustalarımızı onurlandırmak çok güzel bir düşünce olmuş.'' dedi.

Resim önizlemesi

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Karabacak da konuşmasında Ahiliğin önemine dikkat çekti. Karabacak, "Ahilik el almak ve el vermekle devam eden dolayısıyla ustaya saygının ne kadar önemli olduğunu gösteren bir kavramdır. Konya'da berber, kuaför ve güzellik salonu işletmek son derece önem arz ediyor. Hepimizin gittiği bir berber, kuaför ve güzellik salonu var. Bunlar ehil ve sırdaş olan insanlar. Her şeyimizi sizin koltuğunuzda anlayabiliyoruz.Ve sizde kalıyor İşte bu ahilik. Ahiliğin güzel tarafı bu.'' şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

Ahiler olarak hiç bir zaman olumsuz bir tarafta olmadıklarını da vurgulayan Karabacak, '' Her zaman vatanımızın milletimizin yanında yer aldık. Bu da esnaf ve sanatkarımızın temel taşı olmasının en temel öğelerinden biri. Ahi olmak çok önemli. Ama Konya'da başkentte ahi olmak daha önemli.'' ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Yapılan konuşmaların ardından meslekte 25 yılını dolduran berber ve kuaförlere plaketleri verildi.

Resim önizlemesi

 

AdminAdmin

YORUMLAR