ASAYİŞ

Konya’da Yasaklı Irk Köpekleri Bulunduranlara Ceza Yağdı!

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri Meram’da halka açık alanda maskesiz ve ağızlıksız yasaklı ırk köpek gezdirdiği tespit edilen 1 şahsa idari işlem uyguladı.

Konya’da Yasaklı Irk Köpekleri Bulunduranlara Ceza Yağdı!

Bir diğer olayda da Karatay ilçesinde kayıt altına alınmadığı tespit edilen 2 adet yasaklı ırk köpeğe ekipler el koydu. Her iki olayda ekipler 2 şahsa 100 bin liradan fazla cezai işlem uyguladı.

AĞIZLIKSIZ DOLAŞTIRDIĞI KÖPEĞİ VATANDAŞTA KORKU YARATTI

Konya’da polis ekipleri, HAYDİ mobil uygulamasıyla gelen ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bir yerde tehlikeli köpek ırkı gezdirildiği ihbarı üzerine harekete geçti. Hızla olay yerine ulaşan ekipler, Meram ilçesi Melikşah Mahallesi Aziz Mahmut Hüdai Caddesi’nde bir şahsın elinde ağızlıksız olarak yasaklı ırk olduğundan şüphelenilen bir köpek gezdirdiğini fark ederek şahsı durdurdu. 

Ekiplerin yaptığı incelemeler neticesinde köpeğin kayıtlı olduğu ve American Staffourtshire cinsi olduğu tespit edildi. Köpek sahibi şahsa Ağızlıksız Yasaklı Irk Gezdirme suçundan 33 bin 399 TL idari yaptırım uygulandı.

ÇALINTI PİTBULL CİNSİ KÖPEKLER BULUNDU, KAYITLARI OLMADIĞI İÇİN CEZA YAZILDI

Karatay ilçesinde yaşanan olayda bir şahıs Pitbull cinsi köpeklerinin çalındığını belirterek polis merkezine şikâyette bulundu. Şikâyet üzerine konuyu incelemeye alan Karatay Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri kısa süre içerisinde bahse konu köpeklerin yerini tespit etti.

Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri de Karatay İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri ile birlikte köpeklerin bulunduğu adrese intikal etti. Görevlilerin incelemesiyle 2 adet köpeğin yasaklı ırklardan olan Pitbull Terrier cinsi olduğu ve kaydının bulunmadığı tespit edildi.

Bahse konu 2 yasaklı ırk köpeğe Karatay İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri el koyarak Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim ederken köpek sahibine 66 bin 798 TL idari yaptırım uygulandı.

AdminAdmin