YEREL

Karatay Kurban Bayramı’na Hazır

Karatay Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirebilmesi için gerekli tedbirleri aldı. Bayram boyunca ilgili bütün belediye ekipleri, vatandaşın sorunsuz bir bayram geçirmeleri için 24 saat boyunca görev başında olacak.

Karatay Kurban Bayramı’na Hazır

Karatay Belediyesi, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşların bayramı huzur içinde geçirmeleri için gerekli önlemlerini aldı.

Resim önizlemesi

Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler başta olmak üzere ilgili tüm birimler, bayram boyunca nöbetçi ekipleriyle vatandaşın Kurban Bayramı’nı sorunsuz, huzurlu ve rahat geçirebilmesi için 7/24 görev başında olacak.

Ekipler, arife gününden itibaren ve Kurban Bayramı tatili boyunca vatandaşın hijyenik ve huzurlu bir şekilde kurban ibadetini yerine getirebilmesi için 24 saat esasına göre denetimlerini devam ettirecek. Vatandaşlar talep, öneri ve tüm şikâyetlerini ise 0 332 350 13 13 numaralı telefon numarasından iletebilecekler.

TÜM EKİPLER BAYRAM SÜRESİNCE HAZIR OLACAK

Resim önizlemesi

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Karatay Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim yerleriyle ilgili hazırlıklarını tamamladı. Kurban kesim noktalarında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri; tüm araç, ekip ve ekipmanlarıyla birlikte sahada hazır bulunacak.

İŞTE KARATAY’IN KURBAN KESİM YERLERİ

Karatay Belediyesi tarafından bu yıl ilçe genelinde belirlenen ve hazırlığı tamamlanan 13 farklı kurban kesim alanları ise şu şekilde; Büyüksinan Pazar Yeri, Çatalhüyük Pazar Yeri, Çimenlik Pazar Yeri, İstiklal Pazar Yeri, Kalenderhane Pazar Yeri, Karaaslan Üzümcü Pazar Yeri, Karkent Pazar Yeri, Karşehir Pazar Yeri, Ahmet Dede Semt Pazar Yeri, Küçük Kumköprü Pazar Yeri, Sedirler Pazar Yeri, Selimsultan Pazar Yeri ve Uluırmak Pazar Yeri.

Ekipler; kurban artık ve atıklarının çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla da bayram boyunca bütün kesim noktalarında temizlik, düzenin sağlanması ve dezenfekte işlemlerini aksatmadan gerçekleştirecek. Ekipler ayrıca, vatandaşların mezarlık ziyaretlerinde vatandaşlara daha temiz bir ortam sağlamak amacıyla mezarlıklarda gerekli temizlik faaliyetini aksatmadan yürütecek.  

ZABITA EKİPLERİ, BAYRAMDA DA MESAİYE DEVAM EDECEK

Resim önizlemesi

Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ilgili ekipler de çalışmalarını bayram süresince devam ettirecek. Söz konusu çalışmalar kapsamında ekipler; gıda satış yerleri, et çekimi yapılan işletmeler ile daha önce belirlenen kurban kesim noktalarının bayram süresince denetimini yapacak. Kurban kesim yerlerinde kuralları ihlal edenler veya kendi özel mülkünde kurban kesimi yapıp çevreyi kirletenlere denetim birimlerince kabahatler kanununun ilgili hükümleri ve zabıta yönetmeliği doğrultusunda yasal işlem uygulanacak. Hijyenik olmayan ortamlarda ve ruhsatsız kişilerce et çekenlere de müsaade edilmeyecek. Öte yandan her kurban kesim yerinde en az birer zabıta ve güvenlik görevlisi bulunacak.

BAYRAM İÇİN İLÇEMİZDE GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK

Resim önizlemesi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin Karatay’da huzur ve güven ortamında yaşanması için belediye olarak sahada olacaklarını aktararak; “Kurban Bayramı’nın en güzel şekilde idrak edilmesi ve birlik, beraberlik ve kardeşlik atmosferinde yaşanması için gereken önlemleri aldık. Kurban kesim yerlerinin belirlenmesinden temizlik hizmetlerine, denetim faaliyetlerinden diğer hizmetlerimize kadar geniş yelpazede görev yapacak bütün ekiplerimiz hazır. İnşallah hemşehrilerimiz, huzur ve mutluluk içerisinde bir Kurban Bayramı yaşayacak” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin