YEREL

Karatay Belediyesi Personeline İlk Yardım Eğitimi

Karatay Belediyesi personeline, günlük hayatta meydana gelebilecek kazalarda erken ve bilinçli müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla “Temel İlk Yardım Eğitimi” verildi. Belediye personeli bu kapsamda; ev kazası, deprem, trafik kazası veya belirli hastalıklar gibi hayati tehlike oluşturabilecek durumlarda nasıl davranmaları ve hangi müdahaleleri yapmaları konularında teorik ve uygulamalı eğitimler aldı.

Karatay Belediyesi Personeline İlk Yardım Eğitimi

Karatay Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Konya İlk Yardım Eğitim Merkezi’nin de katkılarıyla verilen eğitimler, Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

BELEDİYE PERSONELİNE TEORİK VE UYGULAMALI İLK YARDIM EĞİTİMİ

Resim önizlemesi

 

1 hafta süren ilk yardım eğitimi kapsamında belediyenin farklı birimlerinde görev yapan personeller arasından seçilen 85 isme; ev kazası, deprem, trafik kazası ve hastalık gibi hayati tehlike oluşturacak durumlarda nasıl davranmaları ve hangi müdahaleleri yapmaları konularını kapsayan eğitim verildi.

İlkyardım eğitimlerinde katılımcılara temel ilkyardım uygulamaları, hasta yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilk yardım, yanık, sıcak çarpması ve burkulmalarda ilk yardım, kırık, çıkık, bilinç bozukluklarında ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmalarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, hasta ve yaralı taşıma teknikleri hakkında teorik ve uygulamalı bilgiler verildi.

İLKYARDIM KONUSUNDAKİ HASSASİYETİN TOPLUMUN TÜM KATMANLARINA YAYILMASINI ÖNEMSİYORUZ

Resim önizlemesi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, personele yönelik hizmet içi eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak her türlü eğitimi destekliyoruz. İlkyardım konusundaki hassasiyetin de yine toplumun tüm katmanlarına yayılmasını önemsiyoruz. Personelimizin de bu anlamda bilinçlenmesine büyük önem veriyoruz. Bu noktada İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüzce belirlenen 85 personelimiz ilk yardım aldılar. Gerekli süreç tamamlandıktan sonra bu personelimiz, ilk yardım alması gereken vatandaşlarımıza müdahalede önceliğe sahip olmuş olacaklar. Bu eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

AdminAdmin