GÜNCEL

İletişim Başkanı Altun: Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Toplanıyor

“Bugün başkentimiz Ankara’da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde önemli bir zirve gerçekleştirilecek. Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi, “Afet – Acil Durum Yönetimi ve İnsani Yardım” temasıyla toplanıyor.

 İletişim Başkanı  Altun: Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Toplanıyor

Kardeş Azerbaycan’ın kıymetli Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in teklifiyle, 6 Şubat depremleri sonrası Türkiye’yle dayanışma sergilemek amacıyla, 8 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek zirveye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gözlemci statüsünde ilk kez iştirak edecek.

Olağanüstü zirvemizde afetler ve etkileriyle mücadelede iş birliğinin geliştirilmesine dair ele alınacak konuların yanında üye ve gözlemci devletlerin müşterek gündeminde yer alan hususlarda da görüş alışverişinde bulunulacaktır.

Yaşadığımız afetin hemen sonrası Türkiye’ye yardıma koşan Türk Devletleri Teşkilatı üyesi ve gözlemcisi kardeş ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarına ev sahipliği yapmak, Türkiye için ayrı önem ve anlam taşımaktadır.

Her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha dünyaya kanıtlamış olan Türk Devletleri Teşkilatı’mızın olağanüstü zirvesinin hayırlı olmasını diliyor, Türkiye’nin yalnız olmadığını bizlere hissettiren tüm kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

AdminAdmin