SAĞLIK

İl Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç :’’Konya Şehir Hastanesi Bölgenin Sağlık Üssü Oldu’’

Konya Şehir Hastanesi 2024 yılı ilk 4 ay değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, il sağlık müdürlüğü hizmet başkanlarının yanı sıra, Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Günenc ile birlikte tüm hastane yöneticileri, klinik sorumluları, öğretim görevlileri ve uzman hekimler katıldı. Toplantıda Şehir Hastanesi’nde sunulan sağlık hizmetleri, istatistiksel veriler eşliğinde detaylı bir şekilde ele alındı.

İl Müdürü  Prof. Dr. Mehmet Koç :’’Konya Şehir Hastanesi Bölgenin Sağlık Üssü Oldu’’

‘İlk tercih, Konya Şehir Hastanesi oldu’

Konya Şehir Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana en iyisini yapma gayreti içerisinde olduğunu ve bu başarıya ulaştığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Konya Şehir Hastanesi, şehrimiz ve bölgemiz adına çok önemli bir rol üstlenerek şehrimizde bakılan hastaların yüzde 50’sini kabul eden marka hastane olmuştur. Kısa sayılabilecek bir sürede bu seviyelere gelebilmek ancak özverili çalışma ve nitelikli hizmet sunma ile mümkündür. Konya Şehir Hastanesi’nin vatandaşlarımızın ilk tercihi konumuna gelmesi sizlerin sayesindedir” diyerek emeklerinden dolayı tüm çalışanlara teşekkür etti.

‘4 ayda, 1 Milyon 38 bin hastaya sağlık hizmeti’

Konya Şehir Hastanesi’nde 2024 yılı ilk 4 ayı içerisinde 257 bin 580’i acil servis hastası olmak üzere toplamda 1 milyon 38 bin hastaya sağlık hizmeti verildiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Hastanemiz acil servisine günde ortalama 110 ambulans 4 ay içerisinde ise yaklaşık 13 bin ambulans hasta getirmiştir” dedi. Aynı dönem içerisinde hastanede toplam 24 bin 760 ameliyat gerçekleştirildiğini söyleyen Prof. Dr. Koç, bu ameliyatlardan 12 bin 160’ının A,B,C grubu olarak kabul edilen özellikli ameliyatlar olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Koç, Ortaya konulan rakam ve istatistikler, Konya Şehir Hastanesi’nin şehrimiz ve bölgemiz adına üstlendiği rolü göstermektedir” diye konuştu.

‘Eğitim klinikleri ve yan dallar ile birlikte özellikli hizmetlerde artıyor’

Akademik çalışmaları yürütürken sağlık hizmeti sunumunda aksaklık yaşanmamasının son derece önemli olduğunun da altını çizen Prof. Dr. Koç, “Konya Şehir Hastanesi eğitim kliniklerimizde çok sayıda asistan ve uzman hekim yetişmekte ve özellikli sağlık hizmeti vermektedir. Hastanemiz, kemik iliği nakil merkezi, yanık tedavi merkezi, kapsamlı onkoloji merkezi, çocuk ve erişkin kalp merkezi, inme merkezi, hiperbarik oksijen tedavi ünitesi, tüp bebek merkezi, genetik hastalıklar tanı merkezi, radyoaktif iyot tedavi merkezi, girişimsel radyoloji, uyku laboratuvarı, perinatal merkez ve GETAT gibi özellikli sağlık hizmetlerini hızlı ve kaliteli bir şekilde vatandaşlarımıza sunmaktadır” dedi. Prof. Dr. Koç, son açılan özellikli birimlerden olan ve ilimizde tek olma özelliği bulunan kemik iliği nakil merkezinde 25. hastaya ilik naklinin başarı ile gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’un konuşmasının ardından Personel Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Hakan Çetinkaya ve Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Günenc tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Toplantı yapılan sunumların ardından genel değerlendirmelerin yapılması ile sona erdi.

AdminAdmin