GÜNCEL

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit , 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile yazılı mesajı yayımladı:

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in  19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Özyiğit  mesajında şu ifadeler yer verdi:

Milli Mücadelenin en şanlı destanlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi sonrasında, TBMM tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e verilen “Gazi”lik unvanının, 19 Eylül 1921 tarihinde verilmesine istinaden her yıl 19 Eylül günü, “Gaziler Günü” olarak anılmakta ve vatan uğruna canlarını ortaya koyan kahramanlarımızın değerli varlıklarına en yüksek düzeyde dikkat çekilmektedir. 

Şanlı tarihimiz, şehit ve gazilerimizin yazdığı ve sadece milletimizin değil, dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umut ışığı olmuş nice kahramanlıklarla doludur. Ecdadımızın dün üç kıtada at sırtında yazmış olduğu destanlar, bugün dünyanın dört bir yanında vazife almış Mehmetçiğimizin eliyle ve teknolojinin en üst imkânlarını kullanarak haine korku, mazluma umut olan savunma sanayimizle en güzel şekilde yazılmaya devam etmektedir. Gaza ruhu içerisinde vazife yapan her bir vatan evladı, tarihe ismini ve şanını en güzel şekilde yazdırmaktadır.

Kutsal olan değerlerimiz uğruna can veren şehitlerimiz ve canlarını ortaya koyan gazilerimiz, bizlere gerçek vatanseverliğin ne anlama geldiğini en derin şekilde izah etmektedirler. Onlardan aldığımız manevi miras, ülkemize ve gönül coğrafyamıza olan sevgimizi ve sadakatimizi her geçen gün daha da güçlendirmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm gazilerimizin “19 Eylül Gaziler Günü”nü içtenlikle kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize de hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. 

AdminAdmin