ureticihaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 04:17
Advert

Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri KPSS Sınavına Girecek Adaylara Uyarılarda Bulundu

Konya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, hafta sonu gerçekleşecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan adaylara sınav öncesinde ve sınav esnasında herhangi bir aksaklık yaşamamaları için uyarılarda bulundu.

GÜNCEL
Emniyet Müdürlüğü Yetkilileri KPSS Sınavına Girecek Adaylara Uyarılarda Bulundu

2022-KPSS Lisans Sınavı’nın Genel Yetenek oturumu 18 Eylül Pazar günü yapılacak. Yıllarca çalışarak emek veren ve iyi bir sonuç alarak Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adayların küçük bir hata sonucu emeklerinin boşa gitmemesi için Konya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri uyarılarda bulundu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı öncesi ve sınav anında Konya Emniyet Müdürlüğü olarak asayiş, güvenlik ve trafik yönünden gerekli bütün önlemlerin alındığını söyleyen Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, özellikle adayların sınava yetişmeleri için trafik ekiplerinin ana arterler başta olmak üzere sınavların yapılacağı okullar civarında duyarlı ve dikkatli olacaklarını, tüm polis ekiplerinin de öğrencileri sınava yetiştirmek için gerekli yardımlarda bulunacaklarını bildirdi.

“SINAV YERİNE GİTMEK İÇİN EVDEN DAHA ERKEN SAATLERDE ÇIKILMALI”

Yetkililer, sınav saatinde okul güzergâhlarında normalin üzerinde bir yoğunluk olacağı için sınava girecek olan adayların yola daha erken saatlerde çıkarak herhangi bir aksaklık yaşamamaları, trafikte oluşan yoğunluğu azaltmak ve sınav yerlerine daha hızlı ulaşabilmek için toplu taşıma kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

Sınava girecek olan adayların bir gün öncesinden sınav için gerekli olan kimlik ve sınav giriş belgesini hazırlamaları, sınava girecekleri okulların yerinden emin olmaları ve ÖSYM Başkanlığının duyurmuş olduğu, adayın Sınava Giriş Belgesi ile sınav kılavuzunda da belirtilen her türlü yasaklı materyalin sınav binasına alınmayacağını ifade eden Emniyet yetkilileri, bina girişinde üst araması esnasında bina içine alınması yasak olan materyallerin adayların üzerinde olmaması için her türlü tedbirin alınacağı ve bina girişinde üst araması yapacak olan Emniyet görevlilerinin konu üzerinde uzman ve eğitim almış personel olduğunu bildirdi.

“SINAV GÜNÜ VE ÖNCESİ GÜRÜLTÜDEN KAÇINILMALI”

Ayrıca vatandaşlara da uyarılarda bulunan yetkililer, Pazar günü yapılacak olan KPSS sınavı öncesi ve sınav saatinde yüksek sesle müzik yayını, trafikte gereksiz korna çalma, gece geç saatlere kadar düğün merasimleri ve sınav saatlerinde iş makinalarının okul çevrelerinde çalışması gibi olumsuzlukların yaşanmaması için vatandaşların çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİNE GİDEN ALTERNETİF GÜZERGÂHLAR”

Selçuk Üniversitesinde sınava girecek adaylar, Yeni İstanbul Caddesi güzergahında oluşabilecek yoğunluktan dolayı problem yaşamamaları için “Yeni İstanbul Caddesi Fırat kavşağı, İstanbul Caddesi yan yol üzerinden Alaeddin Keykubat Kampüsüne ve Ankara Caddesi'ni takiben Aliya İzzet Begoviç Caddesi üzerinden Selçuk üniversitesi Alaeddin Keykubat kampüsüne alternatif güzergahları kullanarak daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

AdminAdmin

YORUMLAR