ureticihaber.com
HV
16 TEMMUZ Salı 00:57
Advert

Ekonomist Özel'den Asılsız Paylaşımlara Cevap

Ekonomist Erdal Özel, sosyal medyada dolaşan Muhasebe Ofislerine Fatura Kesme Radarı başlığıyla dolaşan paylaşımlar ile açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Ekonomist Özel'den Asılsız Paylaşımlara Cevap

TÜRMOB tarafından yapıldığı söylenen bir açıklama metni dün tüm sosyal medya gruplarında dolaşarak gündem olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Ekonomist Erdal Özel, "Bu paylaşıma göre mükelleflerinin sistemi üzerinden fatura kesen SMMM'lere İP üzerinden tespit yapılarak ceza kesileceği yönünde bir uyarı yapıldığı söylenmekteydi. Kim tarafından oluşturularak paylaşıldığı belli olmayan bu metin kısa sürede yayılarak tartışmalara sebep oldu. Biz de bu paylaşımdaki konunun önemini hatırlatıcı şekilde (paylaşımın aslı olup olmadığını önemsemeyerek) açıklama yapma gereği duyduk. Bu açıklamamızın hemen sonrasında bazı kişiler bu paylaşımın aslı olmadığını ve tarafımızca yayıldığını iddia eden paylaşımlar yaparak bizi zan altında bırakmıştır. Bu sebeple yeniden açıklama yapma gereği duyduk. Dün yapılan paylaşımın Erdal Özel olarak benimle ya da çalışma arkadaşlarım ile bir alakası yoktur. Bizler, ülkemizde ekonomik anlamda en önemli kamu görevini yerine getiren, yoğun iş yükü altında neredeyse tüm sosyal hayatını ve zamanını feda eden Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlere elimizden geldiğince destek olmaya ve onların sorunlarını dile getirmeye, üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Konu ile ilgili ayrıca açıklama talep eden herkes tarafıma rahatlıkla ulaşabilir. Saygılarımla" ifadelerine yer verdi.


İŞTE O PAYLAŞIM;

Muhasebe Ofislerine Fatura Kesme Radarı: 01/07/2024 tarihinden itibaren yeni çıkan tebliğe göre Faturalarını Kesemeyen Mükelleflere Yardım Amacıyla Muhasebe Ofislerince Kesilen elektronik faturalarla ilgili olarak Muhasebe ofislerinin internet ip adresi üzerinden CEZAİ İŞLEM MUHATTABI olacağından 01/07/2024 tarihi itibariyle ilgili mükelleflerin bizzat kendi işyerinde kendi Internet ip ADRESI üzerinden kesmesi gerekmekte olup YASAL ZORUNLULUK gereğince söz konusu tarih itibariyle FATURA KESİLMESİ mükellefin sorumluluğundadır.

AdminAdmin

YORUMLAR