Milletin Vekilleri  Bunlar Gibi Olmalı
İMDAT YAYLA

Milletin Vekilleri Bunlar Gibi Olmalı

Bu içerik 1561 kez okundu.

  Evet sevgili dostlar değerli arkadaşlarım  geçen günlerde bir çok gidip geldiğim  Türkiye Büyük Millet meclisinde bu sefer çok uzun zaman geçirmek zorunda kaldım . Bu arada  zamanı değerlendirmek adına  bir çok vekili ziyaret edip birkaç soru sorma fırsatım oldu. Yazıya başlarken karamsar olmadan en iyi vekil yani gerçekten milletin vekili olan   şahsiyetlerden bahsedeyim. Bunlardan bir tanesi genç dinamik  çalışkan   paradan puldan makamdan daha önemli olan konularda çalışma yapan Dünyaları verseniz davasından bir milim bile geri gitmez! Aslında ortada bir bedel yoksa değer de yoktur! Diyen milletin vekili Esin kara hanımefendi .  Bazılarının ömür boyu yağlı börek olarak gördüğü milletvekilliğini  herkese hizmet kapısı olarak benimsemiş. Sayın vekilim  gecesini gündüzüne katıp,  kendisini meclise taşıyanların ve yeni neslin en iyi şekilde yetişmesi için mücadele eden ve partili partisiz  ayırt etmeden insanları  en iyi şekilde ağırlarken sorunlarına çare bulmak için imkanların el verdiğinden fazlasını yapma Çabası içerisinde olduğunu gözledim.  sevgili vekilim Esin Kara  ‘ya çanı gönülden teşekkür ederken  İyi ki sizi oraya göndermişiz . diyorum.

 Birde bilgi birikim tecrübe ve mütevaziliği ile herkesin   gönlünü kazanmış  gerçekten millete hizmet etmek için  yorulmak nedir bilmeyen sayın Orhan Erdem  vekilim var. İnanın onun gibi canı gönülden çalışan vekil sayısı iki elin parmaklarının geçmez . Neden mi ziyaret ettiğim diğer vekiller isimlerini yazmak doğru olmaz sanki  nerden geldi bu dercesine  geç kaldım toplantıya gideceğim deyip kaçarcasına  çıkarken orada çalışan personele  İmdat Beye Bir şeyler ikram edin demesi inanın çok zoruma gitti. Sayın vekil ben oraya  yiyip içmeye gelmedim. Her neyse  zaten vekil olmadan da tanığım kişilerdi. Evet,  milletvekili milletin vekilidir, ama nedense bu sıfata uyan, yakışan bir davranış göstermiyor birçok seçilmiş insan . Milletin vekili olan kişinin, yurttaşlar arasında ayırım yapmaya, gözetmeye hakkı olabilir mi? Olmaması lazım. Ama oluyor. Kişi herkesi kendisi gibi sanırmış! Siyasetin yozlaşması ve bir çıkar ortaklığına dönüşmesi bazılarının hücrelerine ve beynine o kadar derin işlemiş ki siyasette ulvi amaçların da olabileceği akıllarının ucundan bile geçmiyorlar.Sözüm onlara  maddi dünyanın kölesi olan, değerleri olmayan, güçlüye yaslanarak çıkar bekleyenlere  Şu sözü hatırlatmak isterim. “Sıradan insan sadece maddi olana hayranlık besler, sadece maddi olanın gerçek olduğunu sanır. Çünkü sıradan insan önceliği paraya pula, sonra bedensel zevklere verir.’’

 

 Bu günün   Türkiye’sini gözümüzün önümüze getirelim. Sorunlar karabulutlar gibi ülkeyi sarmış. Boğazımızı sıkan hayat pahalılığı her geçen gün yaşamı daha da çekilmez hale getiriyor. Ülkede iç barış bozulmuş, birbirini ötekileştiriyor huzur ve istikrar Kaf Dağı’nın uzaklaşmış. Peki, bütün bunlardan birinci derecede vekillerimiz sorumlu değil mi?  Bu durumda seçilmiş vekiller  milletin kaderine ortak olmaları beklenmez mi? Elbette beklenir .

 Sevgili dostlarım değerli arkadaşlarım  Meclis sıralarını, bütün ayrıcalıkları elinin tersiyle iten ve kalpleri  vekili olduğu millet  için çarpan milletin gerçek vekilleri  Esin Kara ve Orhan Erdem gibi  Şahsiyetlerin  doldurmadan sorunlar asla çözülmez. Güneş balçıkla sıvanamaz! Ülkeler büyük evlatları ile nefes alır. Büyük evlatlar enerjilerini çıkar kuyruğunda bekleyerek değil ülkelerinin hayati davaları için verdikleri kavgada harcar. Gönül  gözü ile görmeyen ve maddi dünyanın esiri olan sıradan insanların bunu anlaması imkânsızdır. Siyasette ilke ve kurallar çabuk çiğneniyor ve politika böyledir ucuzluğuna yatılıyor. Bu yanlış zihniyetin bitmesini isterim. Hem iktidar da hem de muhalefette temiz ve ilkeli siyasete her zaman ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçların karşılanmasını isterim. Dilerim bu zihniyet filizlenir, yeşerir ve meyvesini verir. Anlayacağınız yaşam sevincimizi yok edenleri ve dürüst olmayanları vekil olarak istemiyoruz. Güzel yetişmiş nice güzel insanlar var  iken avantacılar sahnede olmamalı. Olursa kamu vicdanı yara alır.  SAYGILARIMLA.

en güzel kaliteli kızların denizli escort sitesinden bulabilirsiniz. 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı