Çiftçinin Gönlüne Taht Kurmuş Tek Lider.
TADIMLIK

Çiftçinin Gönlüne Taht Kurmuş Tek Lider.

Bu içerik 429 kez okundu.

Sevgili dostlar kıymetli arkadaşlarım analiz için Şimdi oturup bakalım çiftçilerin   ihtiyaçlar nedir, ne değildir diyerek, insanın sadece  bedensel veya tam tersi insanın manevi  ruhi ihtiyaçlarını esas alarak, insanı ve ihtiyaçlarını aksak bir anlayışla ele alıp tartışmanın lüzumu yok. Geçmişlerin derinliklerinden   bir şeyler alıp yeni fikirmiş veya  keşifmiş gibi sunulmasına hayret duymanın da lüzumu yok. Beyler geçmişten yani 2009’dan Bu güne 2017 ye bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

İnsanı insan yapan bütün güzellikler, Hizmet için aldığı Kurumu Dünya sıralamalarında adından söz ettiren gönül dostu çiftçi dostu insan Recep Konuk adı  gönül toprağında yeşerdi ve büyüyerek bu günkü hali aldı.. Akıllı insan iyi bir yönetici bu gün olduğu gibi ancak o toprakta hizmet edebildiği ölçüde faydalıdır. Çünkü  eli nasırlı gece gündüz scak soğuk demeden rızkı için gün doğmadan toprağı ile uğraşan insanın gönülü, Hakk’ın Kabe’sidir. Nazargah-ı ilahidir.

 

Bu itibarla gönül aynalarını cilalayanlar, sonsuz güzelliklerin ve Cenab-ı Hakk’ın sonsuz tecellilerinin mazharı olmuş çiftçi ,kamyoncu ve çalışan insanların gönlüne taht kurmuş  onların adeta sevdası olmuş tek umut ettiği insan Recep konuktur. Onun için  Konuk gibi Bir gönül insanıydı, emektarların(Çiftçi, Nakliyeci, çalışan )  bütün gönülleri aydınlatacak bir  güneşti. Recep Konuk’ta  Dünya  Çapında  nice sanayicilerin büyük iş adamların  resmettiği derin  izlerin tezahürü var ama bunu kimsenin  bilmemesinden orayı çiftlik zannediyor  bunlar.

 

 Eğer sizde Bir gönül insanıysanız  gönlünüzün  enginliği bütün emekçilere  uzanır çıkıp kapı ,kapı dolaşmanıza gerek kalmaz..  Devasa bir  kurum yapan Recep Konuk gibi zerreden kür reye bu  tüm alemde çiftçinin nakliyatçının çalışan tüm insanların  Hakkını  gözetirsin.

 

 Konuk  gibi bir gönül insanıysan bütün davranış ve ibadetlerinde can olur, canan olur.  O Bir gönül insanıysan  bütün emeci aleminin  gözbebeği,  Çiftçinin özü, olursun..

 

Gönül insanı olmuş Recep Konuk’un  başkanlığı da bambaşkadır. Çünkü asıl saltanat, gönül saltanatıdır. Hekesin gönlüne giren Sayın Konuk  Hakk’a teveccüh eden gönül, nazargahın taht kurmuştur. Bu fani dünyada  nice başkanlar  gelip geçer ve unutulur da gönüller giren başkanın   isimleri ve bıraktıkları eserler kıyamete kadar devam eder. Onlar mazi olmazlar, fani hayatlarından sonra da geride bıraktıkları binlerce insanın hayır duası ile ahir hayat sürerler

 

Böyle başkanlardan  biri olan Recep Konuk’un  hayatı ne kadar dikkat dikkat ettiğine gözler önünde. O belediyede dahil başkanlıkları  boyunca, bir elinde hesap makinası , bir elinde kalem, kalbinde de Allah korkusu ile çalıştı.. Çalışan tüm yöneticilere  der ki: “Senin vazgeçilmezin dosdoğru olmaktır ey Müdür.!”

Barış, esenlik dolu yüksek bir hayat O'nunla olsun istiyorum. Barış ve esenliğin yaşam şeklini tüm  insana öğrettiği için. Temel ihtiyacımız olan hakikati bize getirdiği ve yorumlayarak hayatımızı anlamlandırdığı için selamlar ve dualar O'na

Selam ediyorum ona buralardan…

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi