Keneler Kendisini Çok İyi Bilir.
YALNIZ ADAMIN KALEMİNDEN

Keneler Kendisini Çok İyi Bilir.

Bu içerik 275 kez okundu.

Emanete ihanet etmeyin. Büyüğünüze emretmeyin. Boş şeylerde ısrar etmeyin. Cahillerle sohbet etmeyin. Nefesinizi boşa tüketmeyin. İnsanları bekletmeyin. Etrafınızı kirletmeyin. Hayatinizi mahvetmeyin. Kimseye minnet etmeyin.

 

İnsanları yüzüne karşı methetmeyin. Kimseye küfretmeyin. Kötülüğe meyil etmeyin. Her şeyi merak etmeyin. Suçunuzu inkar etmeyin. Şerefinizi kaybetmeyin. Vatanınızı terk etmeyin. İyiliğe niyet edin. Büyüklere hürmet edin. Sıkıntıya sabredin. Aza kanaat edin. Sözünüzde sebat edin. Bildiğinizle amel edin. Hatanızı kabul edin. Yaramaz ise def edin. Nefsinizle inat edin.

 Bilseniz de istişare edin. Tehlikeye dikkat edin. Hakkı teslim edin. Esirgemeyin lütfedin.  Hayır için sarf edin, bunların hepsini yapınca Güzel  Ruhlu  diye bir şey oluyormuş insan da insan olmayınca  ne  ?oka yarar bilmem ama sözün  bendeki karşılığı bom boş maalesef. Ne gerek var bunca tantanaya, bunca hırgüre gerçek  manada tantana ve hırgür değil ise neden korktunuz gerçek ülkücülerden ,  neden devşirmelerden medet bekler oldunuz.

 Bu gitmeler gelmeler hele, kendini olur olmaz ciddiye almalar, bu böyle daima kendini bir evrensel siyasetçi  vaz geçilmez  sanmalar. Çözülmemiş muammaları çözdüm seçim kazandım  edalarıyla caka satmalar.  Zira kendilerine dair sarsılmaz inançları vardır bu müsveddelerin. Asla zedelenmeyecek bir pozisyon sahibi zannederler kendilerini  görmezler ki  arkalarındaki çakıldakları siyasette   duruşları kadar “durdukları yer” de önemlidir   bu davadan beslenen kenelerin . Hem çerden çöpten sözlerini, ipe sapa gelmez jestlerini ve edalarını bu geçirimsiz pozisyonlarından savururlar.

Bu davayla yakından uzaktan ilgisi olmayan devşirmelerin  adamlar ya da kadınlardan müteşekkil tiplerin kendi siyaset çöplüğünden çıkartıp var olma çabasında oluşu.  Güya törpülenmiş güdüleri, idmanlı akılları, tensel açlıktan kıvrılan bedenleriyle mütemadiyen toplaşır, bir araya gelirler. Birbirlerini zerre sevmezler de severmiş gibi yaparlar; iliklerine kadar hınca ve hasede gömülmüşlerdir de, hiç çaktırmazlar, iğreti gülücükler atarlar, samimiyetsiz ilgiler geliştirirler, gövdelerini kasıp kavuran sefil duyguları geçiştirirler. Politika,  hakkında üfürükten konuşurlar da, sözleri bitip de susmanın sancısı kendini duyurduğunda , boyuna çamur atarlar, esip yağarlar. Ola ki, yahu ne oluyor diye soran olursa da derhal dikelirler, ardından savunmaya geçerler, azıcık ölçüp tarttıktan sonra da saldırırlar, bastırdıkları kinlerini, eğitimli hınçlarını kurban seçtikleri kişinin üzerine boca eder, sırıtmakta kullandıkları dişlerini, yalan söylemek üzere kurulu dillerini bir silaha çevirirler. Her şey gibi bu işi de iyi yapar, tereyağından kıl çeker gibi, gönül rahatlığıyla kaldıkları yerlerden devam ederler… Etsinler… Bu devran sizlere kalmayacak kalmış olsaydı yıllar önce has bel kader aldığın koltukta kalabilirdin .Sevgili dostlarım benim Murat'ım gerçekten yürekten bir karanfil gibi sevmek lakin   karanfilin kırmızısını neden çok severim bilir misiniz gerçi   en çok Gülü  severim  tabii ki. Murat'ımdaki   Karanfilin kırmızısı aynı yürek gibidir, öyle tostoparlak, öyle karmaşık. Narindir karanfil, her an bir şeylerin sembolü olmaya hazır bir telaşın içindedir. Tüm tarafsızlığına ve güzelliğine rağmen çok kolay ilişkilendirilir bir yerlerle, mazlumdur, kolay harcanır birileri gibi kendisini nane molla zannedenler tarafından. Tüm güzelliğine ve ihtişamına rağmen en ucuza alınıp- satılır. Karanfili ancak anlamını bilen kıymetlendirirben gibi.

Bu dava  klişedir “nerede o eski günler” iç geçirmesi. O yıllarda bu günlerden çok daha iyi ya da daha fazla seçeneklerimiz yoktu, Öyle ki, birçok şey, sevda ile yapılır alınıp satılmazdı kişlere göre dava.

Şimdilerde özlemle anılıyorsa o siyah beyaz yıllar, tek sebebi; değerler çağı olmasıdır! 

Efendim, bendeniz gazeteci falan değilim. Bunu her defasında açık açık söyledim. Tüm  etkinliklere davet edilip de, Maalesef  kendi davamın partisinin etkinliklerine  ve  programlarına davet edilmeyişim.  Bazı arkadaşların hiçbirine bir lafım yok, kendilerine sevgi selamlarımı sunuyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi