Advert
RAHMETE BEYAZ KÂBUS DEDİLER
KAZIM ERDOĞAN

RAHMETE BEYAZ KÂBUS DEDİLER

Bu içerik 52 kez okundu.

Rabbimize binlerce kere şükürler olsun ki bizleri böylesine cennet gibi bir coğrafyanın üzerinde yaratmış ve burada yaşamayı da nasip etmiş. İnşallah burada da ölmeyi nasip eder. Sadece yaratıldığımız ile kalsak… Daha nice nimetler, nice güzellikler… Herhalde saymakla bitmez diye düşünüyorum.

Bu konuya nerden girdim biliyor musunuz?  Zannediyorum iki yıl kadar önce idi. Bir televizyonun haber programında haber spikeri bir elinde mikrofon, bir elinde uzunca bir metre, bir ilimizdeki bir içme suyu barajında su seviyesinin düştüğünü izleyenlere anlatmak için elinden gelen abartıyla bu konuyu haber yapmış vatandaşları telaşlandırmayı başarmıştı. Bunu başardığı gibi de yetkililerden buna çözüm bulmalarını talep etmiş, yetkilileri de epeyce suçlamıştı. Sanki suyu onlar boşaltmışlar gibi…  Haberi yaparken yaptığı abartı aynen şöyle idi. “Evet sevgili seyirciler şu anda …. Barajının tam ortasındayız, su seviyesi çok vahim seviyelerde, yaklaşık 20 günlük su kaldı, geçen yıl su burada idi, şimdi burada, yetkililer nerede” gibi daha bir sürü boş laf... Şuna katılmamak mümkün değil. Evet vatandaşı bilinçli su kullanmaya teşvik etmek için elimizden geleni yapalım eğitici öğretici olalım ama böyle ortalığı karıştırıcı bir abartının su tasarrufuna yönelik bir çalışma olduğunu ben şahsen hiç düşünmüyorum.         

        Çok şükür ki cennet coğrafyamız bereketli ve bol rahmet’ in yağdığı bir yıl geçiriyor. Şimdi aynı yayın organları bu rahmetin adını “Beyaz Kâbus” koymuşlar biliyor musunuz? “Kâbus geri geldi” “hayat felç oldu” gibi yakıştırmalar ile sanki kuraklığın çığırtkanlığını yapıyorlar. Bunları anlamak ve ne istediklerini öğrenebilmek o kadar zor ki… Allah onlara merhamet etsin. Terörle, darbeyle karıştıramadıkları memleketi sanki Allahın rahmeti ile karıştıracaklarmış gibi bir görüntü yaratıyorlar. Aslında ülkeyi nasıl karıştırırız, nerden nasıl nemalanırız onun hesabını yapıyorlar.

           Hatta konu o kadar vahim ki! Allah korusun yeni yetişen çocuk ve gençlerimizin kafasına rahmetin ve bereketin adını “beyaz kabus” gibi işlemek, onların gelecekte rahmete ve berekete bakış açılarında tamamen negatifleşmelerine ve şükretme hislerinden de uzaklaşmalarına sebep olabileceği insanın aklına geliyor.  

      Hayrında Şerrinde Allahtan geldiğini bilseler herhalde bu zihniyette olmazlar diye düşünüyorum. Çok şükür ki bol yağışlı bir yıl geçiriyoruz. İnşallah yaz aylarında bir elinde uzunca bir metre, bir elinde mikrofon kamera karşısında barajların ortasından şov yapan haber spikerleri görmeyiz. Allah’ın rahmetine “kâbus” denilmesinden çok rahatsız olduğum için affınıza sığınarak yazma gereği hissettim.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunak'ta 15 Temmuz coşkusu
Yunak'ta 15 Temmuz coşkusu
Son dakika bedelli askerlik açıklaması
Son dakika bedelli askerlik açıklaması