SON SÖZ MİLLETİN OLACAK
YALNIZ ADAMIN KALEMİNDEN

SON SÖZ MİLLETİN OLACAK

Bu içerik 250 kez okundu.

Mecliste yapılan oylamalarda sonuca gelindi. 339 oyla anayasa değişikliği mecliste kabul edildi.

 

Son işlem referandum. Anayasa değişikliği milletin oyuna sunulacak. Referandum tarihi de Mart sonu veya Nisan başı.

 

Karar, Milletin  olacak. Anayasa değişikliğinde en önemli nokta “Başbakanlık” makamının kaldırılmasıdır.  Milletvekili seçilme yaşı 18’e indirildi.   100 bin seçmen, Cumhurbaşkanı adayı gösterebilecek.    En son genel seçimlerde tek başına veya birlikte yüzde beş oy almış partiler Cumhurbaşkanı adayı gösterebilecek.   Bakanlar, milletvekili arasından belirlenirse milletvekillikleri düşecek   Cumhurbaşkanı, yönetmelik çıkarabilecek.  Cumhurbaşkanı, bütçe kanun teklifini meclise sunacak.

Anayasa değişikliği ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetimi tek bir kişinin liderliğinde gerçekleşecek. Bu kişi; Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanlığı seçimi, diğer seçimlerle birleştirilerek 2019 yılında yapılacak.

 

 

  MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’nin Türk Milleti adına kırmızı çizgisi  İlk 4 Maddedi r yani şu Maddeler;

 Madde 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Madde 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz Ay yıldızlı al Bayraktır. Milli marşı “İstiklal Marşı” dır. Başkenti Ankara'dır.

 

Madde 4- Anayasanın 1'inci maddesindeki devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2'nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3'üncü maddesindeki hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

 

Bu maddeler bağımsız bir devlet olmamızı, hep birlikte millet olmamızı, milli bir devlet olarak sonsuza kadar yaşayabilmemizin tek teminatıdır.

 

   Anayasa bizim için zor olan bir rejim değil, birleştirici, kavrayıcı, Türk'e göre olacak. Sayın Devlet Bahçeli  Üzerinde anlaşıldı diyorsa, mutlaka anlaşılan anayasa böyle olacaktır. Türk Milleti kendi anayasasında yabancılar nokta kadar bile değer almayacaktır.    Türk kelimesi aynen yerinde. Düşmanlarımız tanımlanacak. Türkiye Türklerindir. İnşallah hayırlısı olacak ve böyle bir  Yeni Türkiye ve anayasası milli  mutabakatla yapıldığına  eminiz.

 

 Çünkü bugüne kadar Meclisi ayakta tutan, Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş'ten beri var olan  Türk Milletini ,Milliyetçiliği ayakta tutuş felsefesi, Meclisi de ayakta tutuyordu. Bundan sonra da tutacak. Anayasa doğru okunduğu takdirde; MHP Lideri Sayım Devlet Bahçeli doğru anladığınız  takdirde, önümüzdeki yol birlik yoludur. Biz inanıyoruz ki anayasamızda diktatörlük   yok. Referandum oylamasında “evet” oyları şimdilik  çok yakın durumda.Kararsızların oyları belirleyici olacak.

 Siyasi partilerin nasıl bir kampanya yürüteceğini göreceğiz. Umarız bu kampanyalar, dostluğa, kardeşliğe, birliğimize güç verir. Zira ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada. Kutuplaşmanın zamanı değil. Siyasi partiler kampanyalarında düşüncelerini ortaya koyacaklardır. MHP içindeyse eğer, Türklüğe karşı bir anayasadan söz edilemez. Bunu herkes görecek ve anlayacaktır. MHP'nin içinde olduğu anayasa metni gerçeklerden oluşur, içinde yalanları barındırmaz ve ülkeyi asla böldürmez.

İlk dört maddesi hariç her bir madde değiştirilebilir. Günümüze kadar birçok maddesi değiştirilmiştir.

Türk Milletinin kendisine güven verecek bir anayasa. Bugünden yarına ve geleceğe  güvence veren anayasa.

 Allah bizi yanıltmasın, düşmanları sevindirmesin, bayrağımız sevgiyle dalgalansın. Geleceğimiz dünden daha aydınlık, kavgalara Zıtlıklara savaşlara kapalı olsun. Yeni anayasamız hayırlı olsun!!

   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi