Makamınızı Mazlumları Ezmek İçin Kullanmayın
YALNIZ ADAMIN KALEMİNDEN

Makamınızı Mazlumları Ezmek İçin Kullanmayın

Bu içerik 395 kez okundu.

Her dönemde kendini vazgeçilmez sanan, küçük dağları ben yarattım havasında olan, şeytanı dinledikçe daha da kibirlenen, kendisini üstün gören, gururlandıkça gururlanan insanlar ve nice makam sahibi gelip geçti  bu insanlık tezgahından. Bu makam sahipleri ve meclisin  içerisinde  ne bilim adamları, ne sanatçılar,  ne  de bir sözüyle binlerce kişilik orduları yöneten komutanlar vardı. İçlerinde güzellikleriyle, ihtişamlarıyla, heybetleriyle herkesi hayran bırakan insanlar vardı. İçlerinde üstün zekâlarıyla insanların hayatını tamamen değiştiren buluşlara imza atan mucitler vardı. Ama sonuç hiçbir zaman değişmedi.  Zaman geçti basamak yapıp meclise gittiğiniz insanların bet duası ile kimileri rezil rüsva oldu kimileri perişan kimileri de  mezarda . Mazlum insanların bet duasını alıp da hiçbiri  yok ki kötü sondan kaçabilmiş , hiçbiri kaderlerinde belirlenen o kötü  durumu  ahrete atamadı. Çünkü hadisi şerifte  şöyle der; ‘’Ey diliyle Müslüman olup da kalbine iman nüfuz etmemiş olan (münafık) lar! Müslümanlara eza vermeyin onları kınamayın kusurlarını araştırmayın .Zira kim Müslüman kardeşinin kusurunu araştırırsa ,Allah da kendisinin kusurunu açık eder.Onun evinin içinde (insanlarda gizli) bile olsa rüsvay eder’’

 Makam ve  dünyalığa tamah eden insanların  hiçbiri dünyadaki ömrünü bir tek gün bile uzatamaz. Hepsi o çok değer verdikleri bedenlerini, mallarını, mülklerini, ailelerini, kariyerlerini, topraklarını yaptırmış olduğu  saraylarını bırakıp yapayalnız Allah’ın huzuruna gideceklerdir. Lakin hesap günü geldiğinde o işçi , çiftçi dedikleri o insanları makamında hor gören  Bir Allah’ın selamını dahi almaktan kaçınanlar  Allah’ın sevdiği o kullara nasıl borcunuzu ödemeyi düşünüyorsunuz ?Sizleri  o makama ve vekilliğe bürokratlar değil o saf temiz kalpli avam tabakası dediğiniz insanlar ve duaları taşıdığını ne çabuk unutuveriyorsunuz.? Bakın yüce  Yaratan Ayetinde ne diyor ;

‘’Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. ‘’(Ali İmran Suresi, 185)

Tabiî ki gerçekten iman ediyorsanız içinizde dışınız gibi ise  şu ayete nail olursunuz..

‘’Andolsun, sizi ilk defa yarattığımız gibi (bugün de) 'teker teker, yapayalnız ve yalın (bir tarzda)' Bize geldiniz ve size lütfettiklerimizi arkanızda bıraktınız. İçinizden, gerçekten ortaklar olduklarını sandığınız şefaatçilerinizi şimdi yanınızda görmüyoruz. Andolsun, aranızdaki (bağlar) parçalanıp-koparılmıştır ve haklarında zanlar besledikleriniz sizlerden uzaklaşmıştır. ‘’(En'am Suresi, 94)

Bu dünyada merhamet, şefkat, akıl, doğruluk ve  tevazu, sahibi insanların daima galip  geleceğini bilmiyorlar mı? Fakat  onlar şunu iyi bilsinler  zulüm, gaddarlık, acımasızlık,  kibir ve büyüklenme hep malüp olacak şekilde  yaratılmıştır. Şimdi yaşadığınız bu dönemde de geçmiş dönemlerde olduğu gibi her memleket de azametli insanlar var. Allah’ı unutup paraya, güce, iktidara tapan insanlarla dolu dünya. Ama bu insanların da geçmiş dönemlerde  yaşayan insanlarla çok önemli bir ortak noktası var. Bunlar da tıpkı diğerleri gibi esas gücün, kudretin, azametin Allah’a ait olduğunu hiç düşünmüyorlar.

 Ey!!  Makam sahipleri   gelin bu gün kü  gücün sizlere  Allah’ın sonsuz aklından, sonsuz güzelliğinden, sonsuz ilminden bir parça esinti olduğunun farkına varın ve  Allah’ın sizlere  verdiği bir parça akılla, zenginlikle, güzellikle etrafa hava atmayın. Allah hata ve günahları açığa çıkaran değil, hata ve günahları örten kullarından eylesin sizleri. Çünkü, Peygamberimiz (aleyhissalatu vesselam) bir  hadis-i şerifte;  ‘’Müslüman Müslüman’ın Kardeşidir.Ona zulmetmez onu (düşmanına )teslim etmez. Kim (mümin) kardeşinin ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim  Müslüman’ı  bir sıkıntıdan Kurtarırsa ,bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır.Kim Müslüman’ın bir kusurunu örterse  Allah da kıyamet günü onun  kusurunu örter. ‘’ buyurmaktadır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Başkan Demirhan : ‘’Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları hafızamızdan çıkmayacaktır’’
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı
Ahilik Haftası’nda Esnafların Sorunları Masaya Yatırıldı