BEN  VE   DÜŞLERİM
TADIMLIK

BEN VE DÜŞLERİM

Bu içerik 297 kez okundu.

Varsay ki, düş dahi olsa benim bu  ideallerim . Düşü bile güzeldir. Sevgi-Dostluk, Kardeşlik ve paylaşım bağında üzüm taneleri gibi hiç olmasın isterim bağ bozumu .Ancak, insanlık tarihi, hep devinimi ve gelişimi gösterdiğine göre, tüm güzel idealler düş olmadı ve olmayacaktır. Sancılı da olsa kervan yürüyecektir.Hasretim nazlıdır, damla-damla berrak pirinç gibidir. Kan kırmızı yediveren gül gibi. 
Çok büyük büyük bedeller ödedik düşlerimizin uğruna. İnsanlığın, esenliğin, kardeşliğin davasına. Hedefe koşan küheylan at gibi idi. Bazı sevdiklerimiz  hayata yılları sığdırdı ama  yıllara hayatını sığdıramadı!  Mahmur gözlerle hayata doymadılar. Nehir  olup  Dostların  yüreğine aktım ama kendime bir yağmur tanesi olamadım. Hep başkaları için yaşadım. Dağları aştım ama kendimi aşamadım. Yaşatmaya çalıştım , ama yaşamadım! Oysa, hayat tasada ve kıvançta bir olmaktır. Gür olmaktır, özgür olmaktır.
İnsanın her şey için değil  her şeyin İNSAN için bir hayat, memleket ve dostluk sevdasına  deva bulabilir. İnsanın insan derdi değil, insanın insan merdi olduğu bir kardeşlik bahçesinde yar-yaren oluk küçücük mekanda . Bu bir düş değil. gerçek olacak, olmalıdır elbet.  Mevlana, mavi gökyüzünde Turna kanadında, sazım ve yürekten gelen  çağlayan yazım misali. Sevgi muhabbet ve dostça kalın..........

 

İki Şey Mühimdir.

Birincisi Okyanus Kadar Bol Haysiyet,

İkinicisi Elif Gibi Dimdik Bir Şahsiyet..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi