MUHTEREM OLABİLMEK DEĞİL MUHTEREM KALABİLMEK
YALNIZ ADAMIN KALEMİNDEN

MUHTEREM OLABİLMEK DEĞİL MUHTEREM KALABİLMEK

Bu içerik 239 kez okundu.

Büyük ahlak sahibi' olarak ne yaptığını ve bunu nasıl idareci olunacağını  bilmek ve bu hedefe doğru gerektiği şekilde yola koyulabilmektir Muhterem insan olabilmek.

İlginçtir ki , sözünü ettiğimiz zat-ı muhteremlerin  yaşantılarına  baktığımızda geçmişten günümüze  hiçbir şeyin değiştiğini görmemiz nerdeyse mümkün değil. Onlar hakkında  bir başka ifadeyle öncekilerin başına gelenler bugün köşe başlarına oturup ahkam kesenlerin hiçbirisinin başına gelmiyor. Haliyle sözünü ettiğimiz zihniyetin mensupları bir elleri yağda bir elleri balda gönüllerince yaşıyorlar. Dolayısıyla bugün toplumda onları  besleyen damarlar kirlidir . Halbuki  en iyi dönemde arı-duru şekliyle  yaşayan muhterem insanlar toplumun önüne konulabilmesi için konuşmaktan öte bedel ödemeye hazır , samimi , temiz Müslüman dürüst insanlardır .

Aksi yalancı  kişiler muhterem insanları eleştiren kötülemeye çalışan zatlar  İslam'ı bir hayat tarzı olmamakla beraber  çıkarları için fırıldak gibi dönenler ve dünyalığa kişiliğini ayaklar altına alanlar özellikletoplumun önüne çıkmaktan uzak olan  , kürsülere ve ekranlara kurulup laf ebeliği yapan beyefendilerin topluma pompaladığı ruhsuz kişiliksiz bir  anlayışı yutturmaya kalkmaları bile onların aciziyetini göstermektedir.

 

Oysa biz biliyoruz ki , küfür  ile iyi yöneticilerin İ kökünü kurutmak isteyen ve müdür kisvesi altındaki zatlar  hiçbir ortak paydası olmayan lanetli bir zihniyettir ama ne hikmetse bu zihniyet bugün bu zat-ı muhteremlere  bütünüyle saldırmaya devam ediyor.  

Vay be ! Gerisini siz düşünün artık . Ancak ne yazık ki  bu kandırma canın sonunda o tanıdık düdük sesiyle oyuna son verildiğinde olan yine samimi insanlara olacak .

Aslında bugün temel sorun bu beyefendiler açısından Muhterem insanlığın  ne mana ifade ettiğidir . Şimdi ben bu cahili işyeri içerisinde kendisine soru soran birine verdiği cevaptan tutun da eleştirildiğinde takındığı tavra kadar hayatının her karesiyle ve siyasi ya da ideolojik olsun ortaya koyduğu mücadelesiyle apaçık bir biçimde müşahede edebileceğim canlı bir örnek olarak gösteriyorum kendi camiama.

Benim için bu beyefendiler açısından MUHTEREM İnsanın ne ifade ettiği bellidir. Bunun ötesi de benim için masaldan ibarettir . Zira ben insan olarak bilinç arıyorum , ahlak arıyorum , cesaret ve eylem arıyorum ve bütün bunları Kur'an'a uygun  ve Rasul'ün  hayatının her karesinde birebir okuyup yaşamaya çalışıyorum, ancak bugün bütün bu değerleri temsil noktasında vitrine baktığımda hayal kırıklığına uğruyorum . Her şeyden önce bu beyefendilerin çalışanların  aralarında devamlı surette mesafeler bulunduğunu görüyorum . Onlar bizimle yaşamak yerine bize  olmadık manevi kötülüğü yapamaya devam ediyorlar. Aşağıdan yukarıya  bizim yazılarımızı bir izleyiş söz konusu . "Falanca bey ! Lütfedip aramıza katılsanız" maalesef bu hiçbir zaman gerçekleşmiyecektir. Tüm Kötülükten muhafaza olmuş kötü kişilerin şerrinden korunmuş layığı ile kul olma yolunda MUHTREM insan olun

SEVGİELRİMLE

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi