DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Mustafa Kaygısız
Mustafa Kaygısız
Giriş Tarihi : 13-12-2020 15:15

Sapkınlıklardan Arınmak

Bir vaka analizi için Türkiye’nin en iyi ses uzmanı ile birlikteyiz. Taciz (söz, hareket, yazışma ve esas ötesi), ensent… sapkınlık konumuz. Ses uzmanım meslekte benden 5-6 sene kıdemsiz olsa da uzmanlıkta mükemmel. Bakılması, konuşulması, incelenmesi, rapor yazılması ‘’insanlıktan’’ çıkaracak hadiseler üzerine konuştuk.

Otuz yıllık meslek tecrübesi ve incelenen vakalara baktığımızda zaman zaman Dünya ve özellikle Avrupa ülkelerini sapkınlıklarını anlatan ve halkımızın tertemizliği sosyal medya bilgilerine gülecek yerimizde kalmıyor.

Salih insanı ve müesseseleri anlatanlarımız hiç insanlarımızın ve kurumaların ispatlanmış kriminal tespitlerini görmüyor. Bu kültürden kaynaklı olmasının (ayıp gizlenir) yanında benim halkım, cemaatim, hemşehrim, tarikatım… ve burada bulunanlar ‘’salih’’ ön kabullenişi olsa gerek.

Oysa topumlar salih ve Kriminal özelliği birlikte bulunan insanlardır. Yine topluluklarda salih insanların çoğunluk olacağı muhakkak ama insanların kriminal özelliğine bağlı olarak suç veya sapkınlık derecesinde vakaların çıktığı da ortada. Bu sizin ‘’Müslüman, iyi mümin’’ tanımlamanız yeterli olamamaktadır.

Dolayısı ile ülkemizde, dünya kriminal türlerinden nasibini fazlası ile almaktadır. Sapkınlar, sapkınlıklar dışarıda, içeride ‘’salih’’ dürüst insanların hafızalısının almayacağı seviyede yaşanmaktadır.

 

Son günlerde Yazar İbrahim Çolak ve Yazar Hasan Ali Toptaş ile ilgili taciz iddiaları gündeme geldi. Cenahların içinden çıkan bu vakalar Üzmez gibi tüm insanlığı üzdü. Ne yapalım insanız, gül ve diken birlikteyiz.

Allah’ım sen insanları ve bizi koru.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
KONYA BELEDİYELERİNDEN HANGİSİNİN ÇALIŞMASINI DAHA ÇOK BEĞENİYORSUNUZ?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA