Advert
Mehmet Karataş
Mehmet Karataş

AR-GE

“Tanış” “tanışmak” yani “TANIMAK”...!

Tanışırırız, kolayca elimizi uzatır

“memnun oldum” deriz.., ancak tanımakta zorlanırız...! Bazen saniyeler içerisinde “ELEKTRİK ALAMADIM” deriz..! Sanki karşımızda elektronik bir cihaz varmış gibi...., “KARŞIMIZDA Kİ İNSANI”, duvardaki prize takalım elektrik gelsin olmuyor...! “PLAY, ON, OFF” tuşları yok ki istediğimizde konuşsun veya sussun..!

 

Tanışmak.. bir tokalaşma ve küçük bir gülümsemeden ibarettir..! “TANIMAK” için ise, karşımızda bir kişi ve yaşanmışlıkları ile bir “HAYATI” var! Her iki tarafta, bir an önce kendini ve hayatını anlatma gayretine girer..! Herkes hayatının “ROMAN” olduğunu düşünürde, kendisini dinleyecek, hayatını yazacak yazar bulamaz...! Sanki karşımızdakinin hayatı “ROMAN” değil..., bir tek bizim hayatımız Roman..! Kendi Romanımıza “İLGİ” çekebilmek için, önce biz “İLGİNÇ” olmamız gerekiyor, yani diğerinin romanına “İLGİ” duymamız gerekiyor..!

 

İlk tanışmanızda “ARGE” çalışması yapın..! Yani tanışıklığınızı araştırın ve geliştirin.

Araştırın derken çevre ve sosyal medya’yı kast etmiyorum...! Tanımak istediğiniz kişi karşınızda..., başka yerde aramayın..!

Soru sorun! Sorgularken malını, mülkünü veya siyasi görüşünü değil...!

“Hobi” lerini, hayatında unutamadığı bir anısını, en çok sevdiği yemeği veya sevdiği bir kitabı sorgulayın...! Sonra “N” soruları “NEDEN ve NASIL” ile devam edin. Yani önce dinleyici olun, kendinizi sevdirin, yani

“İLGİ GÖSTERİN Kİ İLGİNÇ OLUN VE İLGİ GÖRÜN”! İkinci buluşmanıza yatırım yapın, zemin hazırlayın, tanıyın..!

 

UZAK DURUN

Sorguladığınız kişi’den arabesk cevaplar alıyor ve ikinci buluşmanızda yine arabesk tutumlar devam ediyorsa, yardımcı olamazsınız..., boşuna enerjinizi tüketmeyin uzak durun.

Dün değerli bir Dostum güzel bir değerlendirmede bulundu; “İNSAN TOPRAKTIR...! ÇAMURLAŞMIŞ İSE İSTEDİĞİN FİDANI EK..., TUTMAZ!

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA