Gerçek Sevgi Gönül Dostlarında bulunur
İMDAT YAYLA

Gerçek Sevgi Gönül Dostlarında bulunur

Bu içerik 1218 kez okundu.

Merhaba değerli dostlar . kıymetli arkadaşlarım  canlar bizler hepimiz tek bir şeye muhtacız onun adı da  gerçek sevgi gönülden sevilmek. Bizler  Dünya denilen bir değirmene gelmişiz kimimiz değirmen taşı kimimiz ezilen buğday taneleri kimimiz değirmenin çalışanları, kimimiz sahibi. Her birimize bir rol verilmiş adına da Rabbimiz Allah( c.c) imtihan dünyası demiş. Bizler bizim için yazılmış imtihan kapılarını aralamak ve verilen görevi yerine getirmek için ,imtihanı başarabilmek  için gelmişiz bu dünyaya. Hayatın her safhasında önümüze onlarca kapı çıkar kimisi ardına kadar açık olur kolu ile uğraşmak bile gerekmez, direk gireriz içeriye. Kimi kapıları ise biz kendimiz açarız elimizdeki anahtarlar ile, Kalp kapısı nasıl açılabilir elbette ki  gerçek sevgi ile .

Belki de bizlere çok basit gelen Sevgi bazı insanlara bedava gibi gözükür ama ben dünyada gerçek sevgiyi satın alacak bir hazine tanımıyorum. Bu yüzdendir ki dünya üzerinde her şeye paha biçilebilir, her ürünün bir alış fiyatı bulunabilir, elmasların ,pırlantaların hatta Kişiliksiz insanları bile satın alınabilirsiniz belli bir değeri vardır. Bir tek sevgi para ile alınmaz ve onu karşılayacak ,satın alacak bir limit sınırı yoktur. Bir kalbe kenarından kıyısından yaklaşabildiyseniz ve girebildiyseniz gelin canlar bunun değerini bilelim ki o kalbin kıyısında kalmayıp asıl gönül tahtına oturabilelim.

 Kalp kapısı dışardan açılmayacağı gibi içerden de kapanırsa size karşı bilesiniz ki tekrar açılmayacaktır. Sevgi, her insanın isteyeceği, Allah’ın çok büyük bir nimetidir. Ahlakı, , inancı, kültürü, yaşam tarzı her ne olursa olsun, her insan çevresindeki insanlarda sevgi arar. Çünkü sevgi çok lezzetli, vücudun en çok haz aldığı, en çok mutlu olduğu büyük nimettir. Bir insan hayatında pek çok şeyi sevebilir. Kedilere, köpeklere, çiçeklere, yiyeceklere, evlere, arabalara ve bunlar gibi daha pek çok şeye tutku derecesinde bir ilgi ve sevgi duyabiliriz ama tüm bunlar, bir insana duyulan sevgi derinliğinin ve bu derinliğin insan ruhunda oluşturduğu güzelliğin hazzıyla asla kıyaslanamaz.

 Gerçekten  gönülden sevenler  yani  gönül dostu dediğimiz kişi veya kişiler  aşağıda sıralayacağım vasıflara sahiptirler.

İşte gönül dostlarda olan vasıflar;

1- Bu insanlar, yaşamın her yönünü severler, şikayet etmekle ya da olayların daha değişik olmasını istemekle vakit kaybetmezler.

2- Gönül dostlarına  çok düşkündürler. Aileye güçlü bir sevgi ve bağlılık duymalarına rağmen,  kişilerdeki ilişkilerinde bağımsız olmaya özen gösterirler.

3- Sevgi anlayışları, sevdiklerine hiçbir değeri zorla kabul ettirmemeyi gerektirir.

4- Sevdikleri dostları için  Onay aramak gereksinimleri yoktur. Övgü ve ödül talep etmezler.

5- Çok açık ve dürüst konuşurlar, çünkü vermek istedikleri mesajları, başkalarını memnun etmek için dikkatli sözcükler arkasına gizlemezler.

6- Gülmeyi ve başkalarını güldürmeyi iyi bilirler.

7- Kendilerini şikâyet etmeden kabullenirler. Kişisel  benliklerini, sahteliklerle gizlemezler.

8- Doğal yaşamı takdir ederler. Başkalarına eğlenceli gelmeyen şeylerden zevk alma yetenekleri vardır. Gün batımını izlemek, ya da kırlarda küçük bir gezinti yapabilmek, bir kediyi izlemek onlar için mükemmel bir şeydir  bu güzelliklere  şükran duyarlar.

9- Başka insanları çok iyi anlarlar ve asla şaşırıp şok olmazlar.

10- Gereksiz kavgalarda asla taraf olmazlar.

11- Hastalık hastası değildirler.

12- Dürüsttürler, asla yalan söylemezler, olayları çarpıtmazlar.

13- İnsanlar hakkında konuşmaz, insanlarla konuşurlar.

14- Titizlik ya da düzenlilik gibi dertleri yoktur, verimli yaşamaya bakarlar. Organizasyonlarda  bağımsız oldukları için yaratıcıdırlar.

15- Bu insanların müthiş bir enerjileri vardır. Enerjileri doğaüstü değildir, yalnızca yaşamı ve yaşamdaki aktiviteleri sevmelerinin bir sonucudur.

Evet canlar bu vasıflarda analiz ettiğiniz gönül dostunuz varsa size tavsiyem yanınızdan hiç ayırmayın derim.

Tüm Sevdiklerinizle Sevgiyle muhabbetle sağlıklı huzurlu kalın.

 CAN DOSTLARIM..  SAYGILARIMLA

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu çatının altından ayrılanların hiç birinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır'
Güzel Sanatlar da  Nöbet Değişimi
Güzel Sanatlar da Nöbet Değişimi