Selâ  Okuyanların  Bela Okuyanları  Yendiği  Gün
Ömer Terkenli

Selâ Okuyanların Bela Okuyanları Yendiği Gün

Bu içerik 1289 kez okundu.

15 Temmuz 2016 tarihinde, dış destekli FETÖ/PDY tarafından, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimi, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmişti.

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına; tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü, 2429 sayılı Ulusal bayram ve genel tatiller kanununda 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklikle, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ olarak ilan edilmişti.

Ülkemizde defalarca darbe yapılmasına rağmen, ilk defa devleti yönetenler, sivil halktan istediği desteği alarak, Demokrasinin kesintiye uğramasına engel olmuşlardı.

Türk milleti onurunu, şerefini, istikbalini o gece sokaklara çıkarak korumuş ve yanlışa dur diyebilmiştr.

Milletin bu kararlılığı ve mücadelesi, dış mihrakların kontrolünde bulunan, içimizdeki hain tayfasını ümitsizliğe düşürmüş, bir daha bu ve benzeri kalkışmalarla, halk tarafından seçilmiş olan iktidarı, düşüremeyeceklerini yaşayarak anlamışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının kararlı ve canları pahasına duruşları karşısında, 15 Temmuz gecesinde akamete uğrayan bu kalkışma tüm dünyanın gözü önünde yaşanmış ve hafızalara kazınmıştır.

Bu yapıya o gecede fiili destek veren, halen bu yapıya gönül veren, hangi makam ve mevkide olursa olsun bedelini ödemelidir.

Öyle bir bedel olmalı ki, o gecede canını veren şehitler huzur bulmalı, gazilerimiz hoşnut olmalıdır.

Meydanlara çıkan milletimiz ise, işte şimdi adalet yerini buldu, şeriatın kestiği parmak acımaz diyebilmelidirler.

15 Temmuz günü vatanımızı, bayrağımızı, istikbalimizi canı pahasına koruyan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Meydanlara inerek mücadele eden, dua ederek destek veren, vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
BASIN YAYIN KURULUŞLARINA
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması
MHP lideri Bahçeli'den kayyum açıklaması