ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 22-06-2022 08:26   Güncelleme : 22-06-2022 08:56

Bebek Arabasını Çalarken Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Konya’da hırsızlık suçundan çok sayıda suç kaydı olan şahsın bir apartmana girerek bebek arabasını çaldığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanan hırsız tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bebek Arabasını Çalarken Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Konya’da bir şahsın apartmana girerek dairenin önündeki bebek arabasını çalması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Kamera görüntülerini inceleyen polisler şahsın hırsızlıktan çok sayıda suç kaydı olan Mert T. (21) olduğunu tespit etti.

 

Yapılan çalışmalarda hırsızlık şüphelisinin uyuşturucu bağımlısı olduğu ve uyuşturucu alabilmek için evlerin kapılarının önündeki ayakkabıları ve dışarıya bırakılan eşyaları çaldığını belirleyen ekipler şahsı kısa sürede yakaladı.

 

Çok sayıda suç kaydı olan ve silahlı tehdit suçundan aranan Mert T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çalınan bebek arabasını satın alan S.H. hakkında hırsızlık malı satın almaktan işlem başlatılırken bebek arabası polis ekiplerince sahibine teslim edildi.