ASAYİŞ

Haciz işlemi yapan avukat darp edildi

Konya'da Hasan Kayabaş isimli Avukat, haciz işlemleri için gittiği bir dükkanda borçluların saldırısına uğradı. Darp edilen Av. Kayabaş, suç duyurusunda bulunarak, kendine saldıran kişi veya kişilerin yakalanmasını talep etti

Haciz işlemi yapan avukat darp edildi

Konya'da şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez şiddeti gören ise bir avukat oldu. Haciz işlemi için gittiği dükkanda saldırıya uğrayan Av. Hasan Kayabaş, darp edildi. Olay ise 15 Haziran günü saat 15.45 sularında Şeker Mahallesi Şefikcan Caddesi üzerinde bulunan bir mobilyacıda yaşandı.

“BANA AĞIR KÜFÜRLER ETTİ”

Saldırıya uğrayan Av. Hasan Kayabaş, yaşadıklarını Merhaba Gazetesi'ne anlattı. Kayabaş, “Haciz işlemi yaptığımız firma sahibinin adı M. Y'dir. Ben, bu şahsı şahsen hiç görmedim. Yanımda adliyeden icra memuru ve şoförü vardı. Mağazaya girdik ve haciz işlemine başladık. Yaklaşık 2 saat olarak haciz işlemi devam etti ve tutanağımızı tuttuk. Mağazadaki malları muhafaza altına alma işlemi kalmıştı. Bu sırada borçlunun ağabeyi, teyzesinin oğlu ve arkadaşları geldi. Ben, o sırada dosya alacaklısı ile telefonda konuşuyordum. Ben, telefonla konuşurken mağazanın önünde tanımadığım şahsın biri bana ağır küfürler etti” dedi. 

“KULAĞIMA VE BOYNUMA YUMRUK ATTI”

“Bağırdıktan sonra benim kulağıma, boynuma ve omuzuma doğru 2-3 kez yumruk attı” diyen Av. Kayabaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben, kendimi korumak için çantamı tuttum. Çantamın sapı koptu. Üzerimdeki gömleğe asıldığı için gömleğim de yırtıldı. Ben, telefonumu cebime koyarak, kaçmaya başladım. O esnada bile saldırgan bana çok ağır küfürler ediyordu. Ben kaçarken, arkamdan birkaç tekme daha attı. Oradan uzaklaştıktan sonra polisi aradım. Polisler geldikten sonra hastaneye gittim. Daha sonra da polis merkezine gittim. Olay sırasında bana saldıran ve küfür eden şahıs tekti. Bu şahıs, 1.85 boylarındaydı. 85-90 kilolarında esmer bir şahıstı. Daha sonra alacaklının bana ilettiği fotoğrafla darp eden kişinin borçlu kişi olduğunu öğrendim.  Beni darp eden ve bana ağır küfürler eden borçludan  davacı ve şikayetçiyim.” 

HABER MERKEZİ