SİYASET
Giriş Tarihi : 21-06-2022 12:23   Güncelleme : 21-06-2022 12:47

Karaca: Yeneroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca düzenlediği basın toplantısıyla, partisinin İstanbul Milletvekili ve Genel Merkez Hukuk ve Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıyı Konya Deva olarak kınadıklarını söyledi.

Karaca: Yeneroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

Deva Partisi Konya İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kadın ve Gençlik kolları başkanları katıldı.

 

Basın toplantısında İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırının yanlış bir davranış olduğunu ve kınadıklarını belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatları olarak sizlerin karşısındayız. İstanbul Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz. Az önce Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü; haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağı

Seyit Karaca tüm Türkiye’de olduğu gibi, partimize yönelik her türlü saldıralar karşısında susmayacaklarına dikkat çekerek, “Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz.

Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi Konya İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz” diye konuştu.