GÜNCEL

4. Sufisinema Günleri Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyeleri ile Konya Kültürünü Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin katkılarıyla, “Hz. Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya Gelişlerinin 795. Yıldönümü Etkinlikleri” çerçevesinde bu sene 4.sü düzenlenen SUFİSİNEMA GÜNLERİ Selçuklu Kongre Merkezi’nde başladı.

4. Sufisinema Günleri Başladı

Konya Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mehmet UZBAŞ, İl Jandarma Komutanı Sayın Şakir USLU, İl Emniyet Müdürü Sayın Engin DİNÇ, Meram Belediye Başkanı Sayın Mustafa KAVUŞ, Çumra Belediye Başkanı Sayın Recep CANDAN ve sinemaseverlerin katılımıyla Selçuklu Kongre Merkezi Büyük Salonda gerçekleşti.

Resim önizlemesi

Festivalin açılış filmi olarak, Beyrut Uluslararası Film Festivali başta olmak üzere Belfort Uluslararası Grand Prix film festivallerinin bol ödüllü Tunus’lu yönetmeni Nacer KHEMIR’in Whispering Sands (Fısıldayan Kumlar) isimli filmi festival izleyicileri ile buluştu. Film sonrası, festival icra kurulu üyesi Sayın İhsan KABİL’in moderatörlüğünde Nacer KHEMIR’in söyleşisi ile devam etti.

Resim önizlemesi

4. SUFİSİNEMA GÜNLERİ, 17 Haziran Cuma günü Konya İl Halk Kütüphanesinde salonlarında Nazif TUNÇ’un Karınca, Mesut UÇAKAN’ın Anka Kuşu, Begars ULUBAY’ın Oasis film gösterimleri, Dekalog filmi hakkında Film Okuma Atölye Çalışması ve Yönetmen Nazif TUNÇ’un Söyleşisi ile devam edecektir.

Resim önizlemesi

Konunun kamuoyu ile paylaşımında katkı sağlamanız ve açılış programımıza katılımınız hususunda gereğini rica ederim.