İLÇELER
Giriş Tarihi : 16-06-2022 10:04   Güncelleme : 16-06-2022 10:07

Okulumda 'Kan'panya Var'a Yunak'tan Destek

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Konya Kan Bağış Merkezi iş birliğiyle 2019 yılında başlatılan "Okulumda KANpanya var" projesi kapsamında bu kez mekan Yunak ilçesi oldu.

Okulumda 'Kan'panya Var'a Yunak'tan Destek

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde kurulan geçici kan bağışı platformuna gelen öğretmenler ve veliler, kan bağışında bulundular. Kendilerine verilen formları dolduran kan bağışçıları, kan verdikten sonra bir sure dinlendiler ve Kızılay tarafından ikram edilen yiyecek ve içeceklerle uğurlandılar.

Kızılay Konya Şubesi yetkililerine ve bağışçılara teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; "Konya İnsan Mektebi Kültür Davamız kapsamında hazırlanan "Okulumda “KAN”panya Var" Projesi kapsamında ilçemizde üç kampanya düzenledik. Her bir kampanyada, hedeflediğimiz ünite kan oranına ulaştık. Bu arada gerek sosyal medya üzerinden ve gerekse yüzyüze iletişimlerle öğretmen, öğrenci ve velilerimize bilinçlendirme faaliyetleri yürüttük. Zaman ayırıp kan bağışı yaparak örnek davranış sergileyen herkese teşekkür ederiz" dedi.