ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 16-06-2022 09:51   Güncelleme : 16-06-2022 10:07

Çaldığı Bisikletle Hırsızlık Yaparken Yakalandı

Konya’da polis ekipleri devriye attığı sırada bisikletli bir şahıstan şüphelenmeleri üzerine şahsı durdurdu. Ekipler şahsa yaklaştığı esnada şahıs bileğinde sakladığı bıçakla polislere saldırarak bir polisi yaraladı. Diğer polislerin müdahale etmesiyle gözaltına alınan şahsın 27 adet suç kaydı olduğu tespit edildi.

Çaldığı Bisikletle Hırsızlık Yaparken Yakalandı

Olay Konya’nın Meram İlçesinde Meram Yeniyol Caddesi üzerinde yaşandı. Polis ekiplerinin saat 16.00 sıralarında devriye attığı sırada bisiklet ile yol üzerinde bir şahsın beklemesi ve bisikletin arka sele ve ön sepet kısmındaki malzemelerin hırsızlık malzemesi olabileceğinden şüphelenmesi üzerine polisler şahsın yanına gitti.

 

BIÇAKLA POLİSİ YARALAYAN HIRSIZ SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Polislerin geldiğini gören şüpheli şahıs bileğinde sakladığı bıçağı çıkartarak polislere saldırdı. Bir polisi elinden yaralayan şahıs diğer polisler tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Geçtiğimiz hafta Aşkan Mahallesinde gerçekleşen kapı hırsızlığının da şüphelisi olduğu tespit edilen Ömer D.’nin UYAP sorgusunda Kasten Yaralama, Uyuşturucu Kullanma, Hırsızlık gibi birçok suçtan toplamda 27 adet suç kaydının olduğu tespit edildi.

 

Polis ekiplerince gözaltına alınan şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.